Britské firmy musí hlásit rozdíly ve mzdách mužů a žen. Nařízení postihne polovinu pracovní síly - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Britské firmy musí hlásit rozdíly ve mzdách mužů a žen. Nařízení postihne polovinu pracovní síly

, čtk,
Britské firmy musí hlásit rozdíly ve mzdách mužů a žen. Nařízení postihne polovinu pracovní síly
Zdroj: Images Money, CC BY 2.0, Flickr

Británie se stává jednou z prvních zemí, která ze zákona požaduje po velkých firmách, aby hlásily rozdíly ve mzdách mužů a žen. Nový zákon vstupuje v platnost dnes. Rozdíl v odměňování mužů a žen v Británii je podle vlády nyní rekordně nízký. Ženy v roce 2016 vydělávaly o 18 procent méně než muži.

Zrušení rozdílu v odměňování by podle poradenské firmy McKinsey Global Institute mohlo do roku 2025 zvýšit roční hrubý domácí produkt země o 150 miliard liber (4,7 bilionu korun).

Nový zákon se týká firem s nejméně 250 zaměstnanci. Tyto firmy zaměstnávají více než 15 milionů osob, tedy téměř polovinu britské pracovní síly, uvedla vláda. Zaměstnavatelé musejí také zveřejnit rozdíly v odměnách a zveřejnit podíl mužů a žen v každé mzdové třídě, napsala agentura Reuters.

„Máme více pracujících žen, více podniků řízených ženami než kdy předtím a nejvyšší podíl žen ve správních radách našich největších společností,“ uvedla ministryně pro ženy a rovnoprávnost Justine Greeningová v prohlášení. „To nám pomohlo zúžit rozdíl v odměňování žen a mužů na rekordních 18,1 procenta, ale chceme ho úplně odstranit.“


Ženy v Česku vydělávají o pětinu méně než muži. Čtěte více.

  učitelka Michaela Dobešová ze základní školy prof. V. Vejdovského v Olomouci s jedním z prvňáků.


Nový zákon je podle britské vlády součástí dlouhodobého plánu na podporu pracujících žen. Vláda plánuje také investovat pět milionů liber na pomoc rodičům při návratu do práce, poskytnout 30 hodin péče o děti zdarma a zavést sdílenou rodičovskou dovolenou.

Povinně zveřejňovat rozdíly v platech žen a mužů musejí firmy v Austrálii, kde byl stejný zákon schválen v roce 2012. Podobný zákon má začít platit i v Německu pro firmy s více než 500 zaměstnanci.

Island šel ještě dál. Platová nerovnost mezi pohlavími tam má skončit nejpozději v roce 2022. Potřebnou legislativu nyní projednává tamní parlament. Návrh zákona ukládá firmám, které zaměstnávají více než 25 zaměstnanců, aby získali certifikaci potvrzující rovnost mezd mezi pohlavími.

Čtěte dále:

V genderu na nás nemáte, vzkázal Uberu jeho čínský rival

Zaorálek: Z hlediska rovnosti žen a můžu nepatří Česko k moderním zemím EU

Noční můra místo práce snů: v Silicon Valley vládne testosteron


Ohodnoťte tento článek
Diskuze