Bezpečnostním poradcem Trumpa bude O'Brien, dosavadní vyslanec pro záležitosti rukojmích - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Bezpečnostním poradcem Trumpa bude O’Brien, dosavadní vyslanec pro záležitosti rukojmích

, čtk,

Americký prezident Donald Trump oznámil, že hodlá do funkce svého bezpečnostního poradce jmenovat Roberta O’Briena, dosavadního zvláštního prezidentova vyslance pro záležitosti rukojmích.

O’Brien nahradí Johna Boltona, který na prezidentovu žádost post nejdůležitějšího prezidentova poradce opustil minulý týden. Nový bezpečnostní poradce bude už čtvrtým, který byl jmenován během Trumpova působení v Bílém domě.

Trump ve svém tweetu napsal, že „s Robertem dlouho a usilovně spolupracoval“. V nové funkci podle prezidenta odvede skvělou práci. Právník O’Brien, který jako prezidentův zmocněnec působil na americkém ministerstvu zahraničí, je podle agentury Reuters dobře známou osobou mezi republikány, kteří se zabývají zahraniční politikou.


Všechny zdi světa. „Donaldův val“ má mnoho předchůdců


O’Brien ve své dosavadní funkci udržoval kontakt s rodinami Američanů zadržovaných v zahraničí a radil vládě v otázkách týkajících se rukojmí. Pomáhal rovněž při přípravě justiční reformy v Afghánistánu za vlád George Bushe mladšího a Baracka Obamy.

Pro odvolání Boltona Trump uvedl několik důvodů. Řekl o něm, že nevycházel dobře s dalšími členy vlády a navíc svým postojem rozhněval severokorejského diktátora Kim Čong-una. Trump také uvedl, že s Boltonem nesouhlasil ani v záležitostech Venezuely.

Čtěte také:

Trump zrušil Obamovu regulaci neúsporných žárovek. Pobouřil ekology

Vysoká cena za Trumpovu zeď. Stavba odčerpá peníze ze 127 projektů Pentagonu

Trump chce zablokovat vojenskou pomoc Ukrajině za 250 milionů dolarů, tvrdí CNN

Problém pro Trumpa. Růst ekonomiky USA navzdory jeho slibům zpomaluje

Ohodnoťte tento článek
Diskuze