Babiš chce propojit organizace zastupující Česko v zahraničí. Má to uspořit 130 milionů - Euro.cz

Přihlášení

Babiš chce propojit organizace zastupující Česko v zahraničí. Má to uspořit 130 milionů

, čtk,
Babiš chce propojit organizace zastupující Česko v zahraničí. Má to uspořit 130 milionů
Zdroj: čtk

Ministerstva průmyslu a obchodu, zahraničí a pro místní rozvoj dostala za úkol od premiéra Andreje Babiše (ANO) propojit organizace, které Českou republiku zastupují a propagují v zahraničí. Cílem je sjednocení strategie a úspora až 130 milionů korun.

„Vytvořili jsme spoustu organizací jako jsou Czech Tourism, Czech Trade, Czech Invest, EGAP i Česká exportní banka. Ale nemají společnou koncepci. Musí vystupovat v zahraničí jednotně, jejich integrací by mohla vzniknout úspora 130 milionů korun,“ řekl Babiš s tím, že je třeba definovat exportní strategii Česka a snížit závislost exportu na vývozu do Evropské unie. Premiér to řekl po otevření Exportního domu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

Úkol propojit organizace, které spadají pod různá ministerstva, na sebe vzalo ministerstvo průmyslu a obchodu. „Na veletrhu budeme sepisovat memorandum mezi Czech Trade, Czech Invest, Czech Tourism, Českomoravskou záruční bankou, Českou exportní bankou a EGAPem. Chtěli bychom jako ministerstvo spojit pod jednu hlavičku vše, co se týká aplikovaného výzkumu, investic, exportu a v té souvislosti i pojištění a financování exportu,“ vyjmenovala ministryně průmyslu Marta Nováková (ANO).

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) uvedla, že Czech Tourism, který pod její resort spadá, už připravuje variaci reklamní kampaně „Czech Republic: Land of Stories“, která propagovala českou republiku jako zemi příběhů, na kampaň představující Česko jako místo, kde je dobré podnikat a investovat.

Přečtěte si komentář: Sýčkování na prosluněné stráni

 Páral

Dále čtěte:

Hledá se nová dojnice. Vláda si ze státních firem vytáhne 16 miliard, Babišovi je to ale málo

Odhad příjmů rozpočtu je nadhodnocený, tvrdí výbor. Ministerstvo úpravu nechystá

Esej: Jak odtajnit ČEZko

Lov posledních partyzánů. Babišově čistce stále odolává Beneš