Auto na prázdniny. Šlechtová najela se služebákem téměř osm tisíc kilometrů - Euro.cz

Přihlášení

Auto na prázdniny. Šlechtová najela se služebákem téměř osm tisíc kilometrů

,
Auto na prázdniny. Šlechtová najela se služebákem téměř osm tisíc kilometrů
Zdroj: Profimedia.cz

Během tří letních měsíců, kdy mohla Karla Šlechtová (za ANO) jako bývalá ministryně využívat služební vůz s řidičem, najezdila 7791 kilometrů.

„Podle dokumentace lze doložit, že v rámci naturálního plnění najela služební vozidla (s Karlou Šlechtovou, pozn. red.) v součtu 7791 km, přičemž náklady na pohonné hmoty činily 27 030 korun,“ sdělil Martin Špicl z kanceláře ministra obrany. Resort na dotazy týdeníku Euro odpověděl až poté, co redakce o data požádala na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.

Kam všude bývalá ministryně letos od 27. června do 27. září s resortním vozidlem a řidičem jezdila, není jasné. Na otázky Šlechtová neodpověděla. Podle zjištění týdeníku Euro se například v limuzíně vydala na hudební festival Colours of Ostrava.

Podle zákona může každý ministr využívat služební vůz k soukromým účelům tři měsíce po odchodu z funkce. Tak třeba bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) během „svého“ čtvrtroku najezdil v resortním autě 21 585 kilometrů. A například Zdeněk Žák, jenž měl v úřednickém kabinetu Jiřího Rusnoka přezdívaném „vláda přátel Miloše Zemana“ na starosti dopravu, najel během tří měsíců zase 25 tisíc kilometrů

Čtěte také:

Byli jste směšní, rozloučila se Šlechtová

Jestli se paní Karla rozzlobí, bude zlá

Ondřej Stratilík

Diskuze