Americká centrální banka zavádí další stimuly. Chystá neomezené nákupy dluhopisů - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Americká centrální banka zavádí další stimuly. Chystá neomezené nákupy dluhopisů

čtk,
Americká centrální banka zavádí další stimuly. Chystá neomezené nákupy dluhopisů
Zdroj: čtk

Americká centrální banka (Fed) zavádí sérii dalších rázných opatření na podporu ekonomiky, včetně neomezených nákupů dluhopisů a nových úvěrových programů. Fed dnes oznámil, že se těmito kroky snaží zmírnit negativní hospodářské dopady, které způsobuje pandemie vyvolaná šířením koronaviru.

Fed bude kupovat neomezené množství vládních dluhopisů a dalších cenných papírů, aby zajistil hladké fungování finančních trhů a udržel úrokové sazby na nízké úrovni.


Jako za války. Americká vláda žádá íránský lid, aby s ní sdílel informace o koronaviru

Aplikace Telegram, ilustrační foto

„Je zjevné, že naše ekonomika se bude potýkat s vážným rozvratem,“ uvedla centrální banka ve svém prohlášení. „Je zapotřebí podniknout velmi rázné kroky ve veřejném i soukromém sektoru, abychom omezili ztráty pracovních míst a příjmů a podpořili rychlé oživení, jakmile tento rozvrat poleví,“ dodal.

Nově ohlášená opatření jsou podle analytiků zatím nejdůraznější reakcí Fedu na negativní hospodářské dopady korovaviru. „Fed přeřazuje na vyšší rychlost ve snaze podpořit ekonomiku, která nyní zřejmě zažívá volný pád,“ uvedl ekonom Chris Rupkey ze společnosti MUFG Union Bank.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze