Aféra s Lewinskou mi posloužila jako lék na úzkost, přiznal Clinton - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Aféra s Lewinskou mi posloužila jako lék na úzkost, přiznal Clinton

čtk,
Aféra s Lewinskou mi posloužila jako lék na úzkost, přiznal Clinton
Zdroj: čtk

Bývalému americkému prezidentovi Billu Clintonovi sloužila nemanželská aféra se stážistkou Bílého domu Monicou Lewinskou z let 1995 až 1997 k tomu, aby se vypořádal se svými úzkostmi. Exprezident to prohlásil v novém dokumentu věnovaném jeho manželce Hillary, který nově nabízí streamovací platforma Hulu. Clinton kvůli aféře čelil jako druhý prezident v historii ústavní žalobě. Stejně jako současnou hlavu státu Donalda Trumpa jej však Senát osvobodil.

Čtyřdílný dokument s názvem Hillary pojednává o životě někdejší ministryně zahraničí. Režisérka Nanette Bursteinová se ve snímku v jeden moment Clintona zeptá, proč se pustil do románku s Lewinskou a zda zvážil všechna možná rizika.

„Nikdo si jen tak nesedne a nepomyslí si: ´Myslím, že podstoupím opravdu nezodpovědné riziko´,“ prohlásil Clinton. „Připadáte si, jako byste vrávorali – jste v patnáctikolovém boxerském zápase, který prodlouží na 30 kol a najednou se naskytne něco, co vám dovolí na to na chvíli nemyslet,“ dodal. „Každý z nás má ve svém životě tlaky, zklamání a hrůzy, obavy z čehokoliv, věci, které jsem dělal, abych se dokázal vypořádat se svými úzkostmi,“ doplnil bývalý prezident.

Podle listu The New York Times vyvolaly Clintonovy poznámky vzrušené reakce na twitteru. Uživatelé exprezidentovi například radili, aby příště pro tyto účely zvolil spíše patřičné léky či meditaci.

Sněmovna reprezentantů podala na Clintona ústavní žalobu v roce 1998 za lhaní porotě a maření spravedlnosti. Svou aféru z Lewinskou totiž Clinton nejdříve popíral.

Clintonová v dokumentu uvádí, že nejdříve zprávám o manželově nevěře nemohla uvěřit a byla zdrcená. Nejtěžší podle ní bylo informovat o záležitosti jejich dceru Chelsea. „Víte, všichni v našich životech máme nějaké závaží, někdy děláme věci, které bychom dělat neměli,“ řekl Clinton. „To, co jsem udělal, bylo odporné,“ dodal.

Přečtěte si profily kandidátů Demokratické strany:

Joe Biden: favorit a pokračovatel Obamy

Bernie Sanders: věčně druhý?

Elizabeth Warrenová: zastánkyně minorit a falešná indiánkaOhodnoťte tento článek
Diskuze