Začínáte s podnikáním? S dobrou půjčkou to zvládnete snáze! - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Začínáte s podnikáním? S dobrou půjčkou to zvládnete snáze!

,
Začínáte s podnikáním? S dobrou půjčkou to zvládnete snáze!
Komerční sdělení

Touha začít podnikat většinou vzejde z toho, že chceme být nezávislí. Také často nejsme spokojeni s naším platem v zaměstnání. Podnikání zkrátka přináší mnoho výhod, avšak začátky rozhodně nebývají jednoduché. Záleží jen na vás, jak začátek svého podnikání uchopíte, ale čím větší budete mít počáteční kapitál, tím snáze se vám bude váš byznys budovat. S ohledem na to, že drtivá většina lidí nemá dostatek peněz pro rozjezd podnikání, jsou zde podnikatelské úvěry, které vám pomohou překlenout počáteční nedostatek financí.

Proč zkusit nebankovní půjčku?

Úvěr je standardní způsob financování podnikatelských aktivit. Dokonce i v průběhu vaší podnikatelské činnosti můžete najít celou řadu situací, kdy budete potřebovat půjčit. V začátcích je však rozhodnutí o úvěru asi nejtěžší, proto je důležité, abychom si stanovili, co od takového úvěru vlastně očekáváme. Protože banky většinou mají nemalé požadavky, stále populárnější je nebankovní půjčka pro podnikatele. Výhodou takových půjček je to, že je sjednáváte u nebankovní instituce, která zpravidla je více flexibilní a dokáže přistupovat ke klientům individuálně. Takovou půjčku si mohu sjednat živnostníci, malé i větší firmy. Nezáleží na tom, jak jste velcí. Oproti půjčce v bance zde je také aspekt:

  • Rychlého sjednání půjčky a získání peněz
  • Pohodlného uzavření smlouvy z pohodlí domova

Rychlost je v případě získání peněz velmi důležitá. Pokud zkrátka chcete rozvíjet své podnikání, nebo v rámci svého byznysu potřebujete půjčit, určitě nechcete na peníze čekat věčně. Některé společnosti vám jsou schopny nabídnout peníze již do čtyřiadvaceti hodin na vašem účtu. Stačí uzavřít smlouvu. Pro nebankovní půjčku je také typické, že lze uzavřít smlouvu často na dálku.

Vždy buďte obezřetní

Získat peníze díky půjčce je samozřejmě lákavé, ale je důležité vždy být také na pozoru. V dnešní době už také nebankovní instituce musí být registrovány u ČNB, pokud chtějí poskytovat půjčky. Z toho plyne, že se do značné míry pročistil trh od nepoctivých poskytovatelů půjček a že se přesto vyplatí být na pozoru a soustředit se na transparentní podmínky.

bluedog studio / Shutterstock.com

Úvěry pro podnikatele, i když se jedná o půjčky nebankovní, bývají zpravidla dlouhodobé. To znamená, že by vás měla zajímat doba splatnosti půjčky, aby pro vás byla dostatečná. Důležité samozřejmě také je, jaká bude výše splátky a také celkové podmínky splácení. Zajímejte se o to, zda vám finanční instituce umožní předčasné splacení půjčky, což se vám může v mnoha ohledech hodit. Podstatné zejména je, aby toto předčasné splacení bylo bez nějaké sankce. Sankce a poplatky celkově by vás také měly zajímat, stejně jako úrokové sazby a RPSN. Právě ukazatel RPSN vám ukáže, kolik za půjčku vlastně zaplatíte.

V začátcích podnikání zůstaňte na zemi

Nadšení pro novou věc je často veliké. Pokud tedy začínáme naše podnikání, je dobré, abychom byli ambiciózní. Na druhou stranu je potřeba být stále nohama pevně na zemi. Jedině tak totiž budete úspěšní a nestanete se obětí vlastních představ. V začátcích podnikání se vyplatí šetřit, investovat na důležitých místech, ale tam, kde to jde, využít nejrůznější slevy. Díky tomu můžete například levněji nakoupit vybavení vaší kanceláře a podobně. To jsou věci, kde lze vždy ušetřit a v podstatě to nijak neovlivní efektivitu vašeho podnikání jako takového.

Srovnávejte nabídky půjček

Než si půjčíte, dobře si také rozmyslete, kde. Je dobré obrátit se na nebankovní společnosti, které jsou u nás již dlouhou dobu zavedené, a tedy mají dobré jméno. To je první předpoklad pro to, abyste si sjednali půjčku za slušných podmínek. Také se vyplatí srovnat si nebankovní půjčky, s čímž vám pomohou různé nezávislé srovnávače půjček. Přehledně si můžete vedle sebe zobrazit parametry jednotlivých půjček, které nabízejí daní poskytovatelé.