Svět kryptoměn: představujeme vám českou kryptoměnu PlatonCoin - Euro.cz

Přihlášení

Svět kryptoměn: představujeme vám českou kryptoměnu PlatonCoin

,
Svět kryptoměn: představujeme vám českou kryptoměnu PlatonCoin
Zdroj: Shutterstock
Komerční sdělení

Vyznáte se ve světě kryptoměn? Bitcoin, Litecoin, Ripple a Dash pro vás nejsou cizí pojmy a grafy s vývojem kryptoměn sledujete ještě dřív, než si dopřejete ranní kávu? V tom případě vám asi neuniklo, že česká společnost Platon Finance uvedla na trh novou kryptoměnu.

Manželské duo

Za uvedením PlatonCoinu do oběhu stojí manželská dvojice Daniel a Júlie Tannerovi. Z jejich fotek byste usoudili, že se jedná spíše o pár z filmové branže, který se pohybuje po červených kobercích. Co je k založení společnosti specializující se na kryptoměny vedlo? Oba tvrdí, že jsou velice zvídaví a rádi se vzdělávají v oblasti technologií. A více než cokoli jiného je lákal právě svět digitálních měn. Jen si představte, kde byste teď byli, kdybyste nakoupili bitcoiny v době, kdy jejich cena byla několik centů.

Zrod společnosti

Svůj projekt spustili Tannerovi v roce 2017 a do světa vypustili 300 milionů kusů PlatonCoinů, tedy své virtuální měny. Tím, že veškeré PlatonCoiny vypustili naráz, předešli případné inflaci. V současné době se jejich firma řadí mezi top 500 fintechových společností na světě, což je po čtyřech letech poměrně pěkné místo. A vypadá to, že si Tannerovi vybrali skvělé odvětví. Oblíbenost kryptoměn totiž neustále stoupá a cena bitcoinu se začíná blížit milionu.

Vize společnosti

Společnost manželů Tannerových se jmenuje Platon Finance. Jejich hlavním cílem je, vytvořit komunitu lidí, kteří se stanou součástí Platon Life, platformy, která propojuje to nejlepší ze všech oborů a sociálních dimenzí do jediného světa. Platon Finance buduje dynamicky se rozvíjející ekosystém, který bude v budoucnosti nedílnou součástí našeho každodenního života.

Tři výhody PlatonCoinu

Pokud kryptoměnám nedůvěřujete, nemusíte se v případě PlatonCoinu bát. Nejenom, že je bezpečný a využívá technologii transakcí typu peer-to-peer, zvanou blockchain. Ale navíc je likvidní, neboť je navržen tak, aby odpovídal potřebám maloobchodu. A v neposlední řadě se společnost Platon Finance snaží, aby byla jejich měna použitelná kdykoliv a odkudkoliv. Díky platformě PlatonLife máte neustálý přístup ke svým PlatonCoinům, a navíc jsou chráněny digitální peněženkou.

Digitální peněženka

Pokud vás zajímá, co je digitální peněženka a jak funguje, je to vlastně klasická peněženka, ale s funkcí sejfu. To znamená, že by se dala přirovnat k sejfu, do něhož byste se nebáli uložit i ty nejvzácnější rodinné šperky a hodinky. A navíc se dá pojistit až na 500 tisíc eur.

Pokud se pohybujete v prostředí kryptoměn nebo vás jejich svět pouze láká, určitě zvažte investování do PlatonCoinů.