Spolupráce Dellu a Microsoftu v technologiích pro vzdálenou spolupráci - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Spolupráce Dellu a Microsoftu v technologiích pro vzdálenou spolupráci

,
Spolupráce Dellu a Microsoftu v technologiích pro vzdálenou spolupráci
Komerční sdělení

Špatně nastavená práce na dálku bez kontaktu s kolegy je velmi náročná. Mnoho lidí se o tom přesvědčilo v posledních měsících na vlastní kůži. Ukázalo se, že téměř 60 % lidí dlouhodobě pracujících vzdáleně se cítí méně propojeno s týmem, což je překážkou pro dobrou spolupráci. Existují ale způsoby, jak tyto negativní jevy eliminovat.

Když vědci nasadili lidem snímač EEG, zjistili, že využívání klasické videokonference, kde jsou vidět jen výřezy obrazu lidí – takové ty čtverečky s hlavami, je pro člověka velmi náročné na soustředění. Lidé jsou pak unavení a samozřejmě méně efektivní při práci. Proto je potřeba využívat technologie, které umožňují co nejpřirozenější způsob komunikace i na dálku. Třeba tak, že jednotlivé účastníky videokonference zobrazí ve virtuálním prostoru – zasedačce, baru nebo kdekoliv jinde jako to umí Microsoft Teams.

Aby byla spolupráce na dálku přínosem

MS Teams ale není jen nástroj pro chatování a videoschůzky, je to holistický a komplexní nástroj pro podnikovou a osobní produktivitu a spolupráci a zároveň platforma zajištující bezpečnost vzdálené spolupráce. Když „Temsy“ před 4 lety vznikaly, 86 procent lídrů a manažerů říkalo, že většina pracovních selhání souvisí s nedostatečnou komunikací lidí. Zejména v poslední době se ale ukazuje, že když jsou k dispozici vhodné nástroje, lze s jejich pomocí překonat i období, jakým byl lockdown.

Spolupráce totiž nesmí být jen o volání – je potřeba využít všech možností od sdílení obsahu přes vzdálené řízení úkolů až po spolupráci na dokumentech v reálném čase.  MS Teams tak těží z integrace s office aplikacemi, MS whiteboard, a dokonce i z propojení s MS Dynamics 365. Navíc využívá umělou inteligenci Microsoft Graph. Za poslední rok přibylo v MS Teams na 100 nových funkcí a další se chystají.

Aby ale spolupráce fungovala přirozeně, je potřeba kromě softwaru i hardware, tedy něco, co obraz zachytí a na druhé straně zobrazí. Studie, kterou provedla společnost Dell Technologies ukázala, že pokud při práci na notebooku využijeme ještě klávesnici myš a 24“ monitor, vzroste efektivita práce o 32 %. U 34“ monitoru dokonce o 42 %. Už z tohoto pohledu má velký význam využití monitorů a při videokonferencích je pak ještě větší.

Speciální videokonferenční monitory

I proto Dell představil řadu specializovaných videokonferenčních monitorů, které mají vestavěný soundbar – tedy na konference vyladěné reproduktory, vyskakovací 5Mpx videokameru, mikrofon a podporují přihlašování prostřednictvím Windows Hallo. Jako první monitory také mají certifikaci pro Microsoft Teams a dedikovaná Teams tlačítka pro přijmutí a odmítnutí hovoru a diodu indikující blížící se hovor nebo schůzku v kalendáři. Dlouhou dobu, kterou trávíme před obrazovkou, zpříjemní funkce Comfort View Plus. Jde o hardwarovou technologii eliminující vyzařování škodlivého modrého světla, která ale zároveň zachovává přirozené barvy. Pokud by šlo o softwarové potlačení modrého světla, jak je běžné, ke zkreslení barev by docházelo. Tyto monitory nabízí Dell ve třech variantách – 24“ s FHD rozlišením, 27“ s QHD rozlišením a prohnuté širokoúhlé variantě o úhlopříčce 34“ s WQHD rozlišením.

Tento model má řadu pro práci užitečných funkcí jako jsou Picture in Picture, Picture by Picture nebo automatické KVM – to je funkce, která umožní připojit k monitoru až 3 různé zdroje najednou, typicky desktop, laptop, a mobil a všechny pohodlně ovládat na jednom monitoru. Dell monitory obecně jsou jedničkou na světě už 7 let po sobě. Mají 3 roky záruku Advanced Exchange a dbají na životní prostředí. Obaly jsou z recyklovaných a recyklovatelných materiálů a stejně tak je využívají i samotné monitory.

K efektivnější a příjemnější práci přispívají také možnosti práce s obsahem. K monitorům Dell stačí zdarma stáhnout a naistalovat Dell Display Manager, který pomůže s rozložením zobrazení na obrazovce – nabízí 38 přednastavených možností rozložení plochy a tato rozložení si pamatuje, takže když přecházíte mezi různými monitory, třeba doma a v práci, vaše aplikace zůstanou zobrazené vždy tam, kde jste je minule nechali.

Všechny tyto výhody přijdou vhod, zejména pokud patříte k těm, kteří budou plnými doušky využívat největšího pracovního trendu současnosti, hybridní práce. Jak k efektivní hybridní spolupráci mohou přispět monitory Dell nebo MS Teams a jaké nové funkce MS Teams chystá, se podrobněji dozvíte z ukázek v tomto videu.