Nenechte si ujít velké peníze a včas investujte do zlata - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Nenechte si ujít velké peníze a včas investujte do zlata

,
Nenechte si ujít velké peníze a včas investujte do zlata
Komerční sdělení

Pokud se chcete za pár let těšit z velkého majetku, musíte na svou budoucnost myslet už nyní. To v praxi znamená například investování. Jenže při představě investování se mnoho lidí vyděsí, protože si myslí, že jde o něco složitého. Dobrou zprávou však zůstává, že se nemusíte věnovat náročnému studiu jednotlivých akcií a pídit se po náznaku, že daná firma půjde nahoru, nebo se naopak blíží krach. Mnohem jednodušší cestou je totiž investice do stabilní komodity, jakou je například zlato.

Zlato jako odolný prostředek proti inflaci

A proč právě zlato? Jedním z velkých důvodů je odolnost této komodity proti inflaci. Z toho je zřejmé, že do zlata se vyplatí investovat například před hrozící krizí a ve chvíli, kdy se blíží zvýšení míry inflace. Zároveň je dobré do zlata uložit prostředky i v relativně stabilní a prosperující době. Protože i během této doby je běžná měna pod tlakem inflace, která se běžně pohybuje kolem 2 až 3 % za rok. A když se k tomu navíc přidají rostoucí ceny, rázem celková hodnota majetku uloženého pouze do peněz na běžném účtu začne klesat dolů.

Výše investice podle vlastního uvážení

Mezi investice s poměrně jasným zhodnocením do budoucna patří například i nemovitosti. Jenže při porovnání s investičním zlatem je zřejmé, jaká varianta je výhodnější a hlavně jednodušší i pro menší investory. Takové investiční zlato si totiž nakoupíte za celkovou hodnotu podle toho, kolik zrovna chcete investovat. To mohou být desítky či stovky tisíc korun. Oproti tomu u nemovitostí téměř vždy musíte počítat s částkami v řádech miliónů. Získat dostatečnou částku na tak velkou investici může být značně problematické, což mnoho lidí odradí od touhy se do něčeho podobného vůbec pouštět.

Jednorázový nákup či pravidelné dokupování investičního zlata

Následně si také můžete promyslet svou vlastní investiční strategii. U zlata jsou obě z uvedených variant v zásadě stejně výhodné, takže záleží na tom, jaký model bude více vyhovovat vám. První varianta spočívá v jednorázovém nákupu většího množství zlata. Druhou možností je pravidelné a častější přikupování menšího objemu zlata, kdy si postupně nastřádáte poměrně zajímavý majetek.

Nákup zlatých slitků a mincí od specializovaného prodejce

Jakmile se rozhodnete pro nákup investičního zlata, nesmíte zapomínat na výběr produktů od zavedených společností. Kvalitní zlato v podobě mincí či slitků totiž musí mít všechny potřebné certifikáty a nabízet jistotu, že jde o maximální možnou ryzost. Jednu z takových ověřených prodejen zlata s tradicí najdete například v Obecním domě v Praze. Nabídku investičního zlata si také můžete jednoduše prohlédnout na internetovém obchodě www.zlate-mince.cz. Ceny se zde mění podle aktuálních kurzů klidně i několikrát za den. Vždy tak máte jistotu nejvýhodnějšího nákupu v daný čas.

Výhodou je osvobození od DPH

Když nakoupíte nebo prodáte investičního zlato, je tato transakce osvobozena od DPH. Díky tomu vychází celá investice ještě o něco výhodněji. Zároveň si nákupem zlata nevytváříte žádné další starosti s papírováním a zařizováním formalit.

Vyberte si zlato za aktuálně nejlepší cenu

A jak poznáte, že nakupujete zlato za nejlepší možnou cenu? Odpověď spočívá v porovnání více různých nabídek. Jenže si musíte dávat pozor, ať dané nabídky porovnáváte ve stejnou dobu. Cena zlata se totiž mění podle aktuálního kurzu. Ne všichni prodejci na to však reagují. Běžně se tak může stát, že natrefíte na rozdílné prodejní ceny zlata. Tehdy je dobré vybrat si nejvýhodnější variantu samozřejmě si přihlédnutím také ke kvalitě a jistotě, že jde o pravé ryzí zlato.