Jak se zachovat, když dostanete exekuční příkaz - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Jak se zachovat, když dostanete exekuční příkaz

,
Jak se zachovat, když dostanete exekuční příkaz
Komerční sdělení

Ať už vinou nezodpovědného chování anebo nepříznivě se vyvíjející osobní ekonomickou situací, může prakticky u každého z nás nastat jeden nepříjemný problém. A tím je exekuční příkaz na nemovitost

  • Tento krok zřejmě nebude pro dlužníka příliš velkým překvapením. 
  • Každý zná svou finanční situaci, a tak při delší neschopnosti splácení úvěrů s ním musí jistě počítat. 

Důvodů, proč se dlužník dostane až k exekuci, může být několik. Většinou jím bývá nevhodně uzavřená úvěrová smlouva, ve které jsme něco přehlédli anebo se mohla naše ekonomická situace změnit kupříkladu vinou ztráty zaměstnání. V tomto okamžiku na tom, jaká půjčka nás zavedla do úzkých, asi příliš nezáleží. Může to být nebankovní půjčka anebo úvěr z banky. 

Exekuci se dá zabránit

Dobrou zprávou je, že doručení exekučního příkazu ještě nemusí nutně znamenat, že o svůj dům či byt přijdete. Příkazem si pouze exekutor zajistí, aby nemohlo být s danou nemovitostí nakládáno ze strany dlužníka. Samotné exekuci a prodeji majetku se tedy dá ještě účinně zabránit. Jestliže máte některého příbuzného či přítele, o kterém si myslíte, že by vás nenechal v nesnázích, pak ho zkuste kontaktovat a požádat o finanční pomoc. 

  • Brát si další úvěr by asi nebylo příliš rozumné. 
  • Mnoho lidí, kteří se pokoušeli úvěrem splácet další úvěr, se dostalo do dluhové pasti a poté museli projít procesem oddlužení. 
  • A to jistě není nic příjemného. 

Pokud vám váš blízký finanční pomoc přislíbí, pak prvním krokem z vaší strany může být online půjčka, díky které získáte alespoň část finančních prostředků téměř okamžitě. Určitě si dostupné půjčky srovnejte pomocí nějaké srovnávače, například Lundea. Poté, co se vám začne opět dařit a splatíte veškeré závazky, můžete začít znovu a lépe. 

  • Důkladně si vše rozmyslet vám může pomoci hypoteční kalkulačka, která vám spočítá všechny náklady a výdaje v případě, že uvažujete v budoucnu o hypotéce. 
  • Bankovní hypotéka je totiž jedním z nejbezpečnějších finančních produktů.