Jak najít nejlepší úvěr? S pomocí hypoteční kalkulačky - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Jak najít nejlepší úvěr? S pomocí hypoteční kalkulačky

,
Jak najít nejlepší úvěr? S pomocí hypoteční kalkulačky
Komerční sdělení

Vlastní bydlení je cílem skoro každého z nás, ovšem zaplatit najednou celou částku za byt a dům je pro mnohé nemožné. Naštěstí existují různé hypotéky. Nabídka je ovšem pestrá a podmínky či ceny mají široké rozpětí. Tu nejvýhodnější hypotéku si snadno najdete pomocí on-line hypoteční kalkulačky.

Hypoteční kalkulačka – jak funguje

Naštěstí už nežijeme v ryze papírové době, kdy byste se museli prodírat stohy papírů a letáků, abyste si důkladně zjistili, která hypotéka je pro vás výhodná. U hypoteční kalkulačky na internetu jen zadáte potřebné údaje (vaše finanční možnosti, schopnost splácení, časovou optimalizaci atd.) a za chvíli se objeví ideální úvěr na byt, dům či rekonstrukci na míru vašim možnostem. Jedním z portálů je Usetreno.cz, kde máte vše jako na dlani. Vyplníte potřebné parametry. Tedy cenu nemovitosti, požadovaný obnos k zapůjčení a potřebnou dobu ke splácení. Tabulka vám poté ukáže výši měsíční splátky, kolik celkově zaplatíte a jaké je RPSN. První výsledek ukazuje ideální nabídku od konkrétní banky. Následně se můžete podívat na srovnání hypoték i dalších bank, pokud napříkad v tu první nemáte takovou důvěru. K ruce vám jsou i specialisté, kteří pomohou ucelit si přehled na hypotečním i realitním trhu, protože samozřejmě koupě nemovitosti není jako nakupování rohlíků. Původní úvěr můžete také nahradit za výhodnější produkt, tedy jde o refinancování hypotéky, takže hypoteční kalkulačku lze využít i k tomu.

Proč je dobré mít pojištění domácnosti?

S nákupem nemovitosti je spjata řada dalších finančínch produktů, které byste neměli opomenout. Jedním z nich je pojištění domácnosti. Nikdy nevíte, co se přihodí, a například požár je sám o sobě dost závažnou situací, že byste ještě nechtěli řešit placení oprav a škod, které se dostanou do statisíců. Cena pojištění domácnosti není nijak závratná, přesto nemusíte platit více, že? Podívejte se proto na srovnávač Top-Pojisteni.cz, kde se vám opět ukážou ty nejlepší nabídky.