Hrátky s nábytkem: Jak zútulnit bydlení? - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Hrátky s nábytkem: Jak zútulnit bydlení?

,

Nezáleží na tom, zda bydlíte ve velkém rodinném domě nebo v malém pronajatém pokoji. Důležité je, abyste se cítili jako doma, a to doslova a do písmene. Tento zvláštní pocit můžete vytvořit pomocí zajímavých řešení, která váš interiér zútulní a dodají mu jedinečnou atmosféru. A nemusí být vůbec drahé!

Foto: Philipp Shuruev / Shutterstock.com

Kombinujte efektivně, ale opatrně 

Pokud toužíte po útulném domově, přísný moderní styl v kombinaci s minimalismem vám nemusí vyhovovat. Řiďte se svou intuicí a vybírejte nábytek podle toho, co vám nejvíce navozuje pocit domova. Je to teplé a přirozeně vypadající dřevo? Nebo jste spíše příznivcem industriálního či moderního stylu? Díky široké nabídce kvalitního nábytku dnes není nouze ani o extravagantní designové kousky.

Náš tip: Ať už jsou vaše preference jakékoli, doporučujeme vyhledávat nábytek do domácnosti prostřednictvím portálu Biano.cz. Tento vyhledávač sdružuje nabídku několika stovek českých e-shopů s nábytkem a dekoracemi. Na jednom místě tak najdete vše, co byste mohli potřebovat. Při hledání vám dobře poslouží řada praktických filtrů a inovativních funkcí.

Foto: Gorodenkoff / Shutterstock.com

Lůžkové království, ve kterém se vyspíte do růžova

Pokud každou noc spíte jako miminko, je to dobré znamení, že se vám podařilo proměnit svůj byt nebo dům v domov. Nezanedbávejte proto výběr kvalitní postele. Dopřejte si maximální pohodlí a investujte do kvalitní matrace, kterou ocení především vaše páteř. Třešničkou na dortu mohou být dekorace na stěnáchnebo policích nebo ložní prádlo sladěné s barvou stěn. 

Barvy a jejich charisma

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zcela změnit ráz obytného prostoru, je změnit barvy stěn. Různé odstíny jsou spojeny s různými emocemi. Například červená barva je úzce spojena s vášní, láskou a silným temperamentem. Světle modrá barva naopak navozuje klid a harmonii. Stačí si pohrát s barvami, které jsou vašemu srdci blízké, a budete mít dokonale útulný domov.

Praktický tip: Skvělým řešením, jak změnit barvu stěn nebo jejich částí, jsou tapety. Můžete si je pořídit prakticky v jakékoliv barvě a můžete si koupit i verze s různými vzory. Mohou vašemu domovu dodat ještě originálnější atmosféru. Jejich výhodou je také relativně nízká cena.

Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Noční atmosféra jako z filmu

Útulný domov se neobejde bez jedinečné noční atmosféry. Jen máloco je romantičtější než klidný večer pod dekou s tichou hudbou a zajímavým filmem nebo knihou. Nedílnou součástí těchto večerních aktivit je správné osvětlení. Pohrajte si s paprsky a úhly, abyste dosáhli dokonalé kompozice stínů. Vyplatí se investovat do stojacích nebo stolních lamp, které umožňují měnit jas žárovky. Snadno si tak vytvoříte pocit intimity, který posune vaši večerní relaxaci na vyšší úroveň a dodá jí takříkajíc další rozměr.

Tip na závěr: Mnoho lidí dnes dává přednost žaluziím, zejména venkovním. Pokud však chcete svůj domov zútulnit, mohou být levným a stylovým řešením také závěsy. Zejména delší závěsy v délce až k podlaze mohou váš domov proměnit k nepoznání. Zvolit můžete i typ black-out, který vám poskytne stoprocentní tmu.