Hliníkové dveře mohou dát vašemu domovu novou tvář. Proč sáhnout právě po nich? - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Hliníkové dveře mohou dát vašemu domovu novou tvář. Proč sáhnout právě po nich?

,
Hliníkové dveře mohou dát vašemu domovu novou tvář. Proč sáhnout právě po nich?
Komerční sdělení

Díky vysoké spolehlivosti, odolnosti a velice nízkým nárokům na údržbu jsou hliníkové dveře stále vyhledávanějším artiklem.

Není to ale jen praktičnost, díky níž si tento materiál získal tolik příznivců. Hliník je elegantním, módním a stylovým materiálem s jedinečnou estetikou, který perfektně pasuje do moderních interiérů i exteriérů jak domácích, tak komerčních.

Hliníkové dveře mají navíc tu výhodu, že jejich vzhled nutně nemusí být chladný a kovový. Dnes je hliník dostupný v celé škále textur, designů i barev, takže může dokonce i věrně napodobovat jiné materiály. Hliníkové systémy jsou univerzální a nemusíte se jich bát dokonce ani u jiných stylů, než jsou již zmíněné styly moderní.

Koupelny, kuchyně, kanceláře, ale i venkovní dveře – prakticky každému vchodu ve vašem domě či bytě může hliník vtisknout zcela nový a jedinečný ráz. Pokud stále váháte, zabruste do nabídky společnosti Aluprof Česká republika – třeba vás inspiruje.

Balkonové dveře z hliníku pro více světla

Důvod, proč vsadit při výběru vašich balkonových dveří právě na hliník, je prostý. Díky odolnosti hliníku je možné jeho rámy zmenšit a tím tak maximalizovat celkovou plochu skla. Výsledkem je mnohem více světla ve vašem interiéru a větší rozhled do vašeho okolí.

Hliník může slušet i vašim vchodovým dveřím

Jen máloco může signalizovat moderní styl a váš dobrý vkus jako vchodové hliníkové dveře. Jsou nízkoúdržbové, odolné vůči rzi, prachu, výkyvům počasí, proti ohni i škůdcům. Nemusíte je pravidelně mazat a vydrží vám takřka po celý život. Ty nejkvalitnější z hliníkových dveří mají životnost klidně až 50 let. V interiérech to pak může být ještě více.

Hliník má navíc dobré zvukově izolační vlastnosti a redukuje tak nežádoucí vnější hluk. Jestliže žijete v hlučném sousedství, měl by být proto vaší volbou číslo jedna.

Jedním z často opomíjených aspektů hliníkových dveří, který musíme rovněž zmínit, je jejich bezpečnost. V průměru je hliník 3x silnější než PVC a 4,5x silnější nežli dřevo a je tak vůbec jedním z nejpevnějších materiálů pro vaše dveře i okna. Bez problémů si dnes pořídíte i hliníkové dveře s vícebodovými uzamykacími funkcemi.

Pokud se tedy obáváte nezvaných návštěv, měly by být takové dveře tím prvním, po čem sáhnete. Nezapomeňte přitom ale ani na bezpečnost oken a další zabezpečovací prvky!

Na výběr máte z nespočtu barev a textur

Málokterý materiál je dostupný v takové škále barev, textur a povrchových úprav, jako je právě hliník. Prakticky jakákoliv barva z katalogu RAL je pro hliníkové povrchy dostupná. Lidé také často sahají po hliníkovém práškovém laku, který zvyšuje odolnost tohoto materiálů vůči korozi a oxidaci.

Populární je také eloxování či anodická povrchová úprava hliníku, což je proces, při němž se vytvoří na povrchu vašich dveří či oken ochranná oxidová vrstva, která tak dále prodlouží jeho životnost.

Nepodceňujte proto hliník jako jednu z možností při pořizování nových oken či dveří. Částka do něj investovaná se vám mnohokrát vyplatí.

Chcete-li si o tématu výběru dveří přečíst něco více, pak pokračujte rovnou na tento článek.