Havlíčkův smyk na D1. Soud zrušil dálniční obchvat Přerova - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Havlíčkův smyk na D1. Soud zrušil dálniční obchvat Přerova

,
Havlíčkův smyk na D1. Soud zrušil dálniční obchvat Přerova
Zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Jsou to tři měsíce, co „superministr“ Karel Havlíček (za ANO) v Přerově přesvědčoval, že dokončení zdejšího jedenáctikilometrového úseku do Říkovic je pro něj prioritou a stavět se začne příští rok. Po minulém týdnu je vše jinak.

Krajský soud v Ostravě zrušil rozhodnutí olomouckého hejtmanství, které v červnu provedlo potřebnou změnu územního rozhodnutí. Pokud se přitom dálniční úsek nezačne stavět nejpozději příští rok na podzim, kdy vyprší platnost souhlasného stanoviska posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA), přijde mnohaleté zpoždění. Celý proces EIA by se v takovém případě musel restartovat.

„Nyní je předčasné bez znalosti detailů rozsudku Krajského soudu v Ostravě hovořit o dalším postupu,“ reagoval Radek Mátl, šéf Ředitelství silnic a dálnic ČR.

„Důležité pro další postup bude, jak a kdy se podaří vypořádat Krajskému úřadu Olomouckého kraje s rozsudkem a opět rozhodnout o rozkladu proti vydané změně územního rozhodnutí,“ dodal.

Dálniční obchvat Přerova je především na střední Moravě v posledních letech velkým tématem. Jeho zastánci doufají, že po vzniku obchvatu klesne doprava v přetíženém městě, kritikům vadí razantní zásah do krajiny a přírody.

Havlíčkův smyk na D1. Soud zrušil dálniční obchvat Přerova
2.7 (53.78%) 45 hlasování
Diskuze