Fandex je šance pro online tvůrce, jak zpoplatnit svůj obsah - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Fandex je šance pro online tvůrce, jak zpoplatnit svůj obsah

,
Fandex je šance pro online tvůrce, jak zpoplatnit svůj obsah
Komerční sdělení

Fandex poskytuje obchodní infrastrukturu nezávislým tvůrcům obsahu – lidem, kteří vytvářejí videa, hudbu, podcasty, obrazy, komiksy, hry, časopisy a další formy médií pro své online fanoušky. Pomáhá jim proměnit malou podskupinu superfanoušků v rámci jejich širší fanouškovské základny na sledující, kteří jsou ochotni zaplatit za extra obsah.

V zahraničí získávají na popularitě služby jako Patreon nebo Onlyfans. Do Česka přichází podobná nová služba Fandex.cz poskytující všem online tvůrcům nástroje, kterými mohou zpoplatnit přístup ke svým videím, ebookům, obrázkům nebo článkům pomocí placeného přístupu. Jednoduše tak propojuje tvůrce s jejich nejvěrnějšími fanoušky a nabízí jim za malý poplatek exkluzivní obsah. A to vše samozřejmě v češtině a s českou platební bránou. 

Pro koho je Fandex určen?

Fandex umožňuje ilustrátorům, spisovatelům, hudebníkům, umělcům a dalším nezávislým tvůrcům přijímat crowdfunding platby přímo od jejich publika výměnou za přístup k exkluzivnímu obsahu. Kdo další například může Fandex s úspěchem využít?

  • youtubeři, influenceři
  • kuchaři, učitelé, marketingový experti, poradci, mentoři
  • sportovci, závodníci
  • řemeslníci, opraváři, renovátoři
  • podnikatelé a živnostníci zveřejňující za úplatu své know how
  • experti v jakémkoliv dalším oboru…

Takto může vypadat například i váš profil na Fandexu:

Proč by měl kdokoliv plati za váš online obsah?

Zřejmě jen málokdo bude platit za všechnu vaši online tvorbu. Ale pokud svým nejvěrnějším fanouškům nabídnete něco navíc – exkluzivní obsah, bonusy, výhody, speciální edice, nahlédnutí do vašeho soukromí, určitě si své placené zákazníky získáte. 

Proč Fandex? Je tady Youtube a Instagram

Největší sociální sítě Instagram a YouTube získávají za zveřejněné příspěvky velké peníze z reklam. Tento výdělek ale nekončí v kapsách těch, kteří vlastní online obsah tvoří. Jistě Youtube i Instagram budou i nadále pro budování popularity nezastupitelní. Právě proto je zde Fandex, aby dopomohl nezávislým tvůrcům obsahu v získání odpovídající odměny za jejich tvůrčí činnost a časově náročnou práci. 

Jak začít?

Zaregistrujte se na  Fandex.cz a v případě nejasností neváhejte kontaktovat technickou podporu. Rádi vám poradi. A pak už je získávejte své věrné fanoušky a vydělávejte!