Doba zlatých dárků je opět tady. Zlaté šperky jsou však za zenitem - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Doba zlatých dárků je opět tady. Zlaté šperky jsou však za zenitem

,
Doba zlatých dárků je opět tady. Zlaté šperky jsou však za zenitem
Komerční sdělení

Při celé řadě událostí a příležitostí potřebujeme známé, blízké, někdy též obchodní přátele obdarovat hodnotným dárkem. Řada dárku je však příliš osobních, nebo je neumíme vybrat, protože neznáme vkus toho, koho chceme obdarovat. Řešením jsou zlaté dárky. A rozhodně nemusí jít šperky.

Zlato má hodnotu samo o sobě. Jeho cena navíc v čase roste, takže věřte, že si obdarovaný na vás s povděkem vzpomene kdykoliv v budoucnosti uvidí, jak hodnota jeho dárku stoupá. Zlatem lze obdarovat ty nejbližší, širší rodinu, dobré přátele, dokonce děti ­–­ ty nejmenší i teenagery. V dnešní době, kdy si každý už dávno koupil všechno, co chtěl sám a zbytek je jen balast zabírající místo, je zlato univerzálním dárkem, který má smysl, nezapadne a současně ním vyjádříme úctu či lásku. Co věnovat?

Investiční zlato jako dárek

Investiční zlato je dnes v kurzu. Zachraňuje úspory Čechů před sílící inflací. Běžná kilogramová zlatá cihla stojí sice kolem 1,3 milionu korun, ale pokud zrovna nevypravujete své dítě do života nějakým extra honosným dárkem, můžete věnovat jako znak úcty či jako nápaditý dárek i investiční zlaté slitky od 1 gramu. Věnovat někomu jeho první zlatou cihlu je velice oblíbeném dárkem. Jinou možností jsou pak též investiční zlaté mince. Teď opět myslíme ty investiční, ne numismatické nebo památeční. Investiční zlato koupíte navíc bez DPH.

Slavte svátek exkluzivněji

Hledáte dárek k svátku? Zajímavým dárkem jsou památeční mince a medaile se jmény. Jsou z ryzího stříbra nebo zlata. Tento dárek je velice oblíbeným, takže si máte možnost vybrat z až 500 vydaných jmen. Na dukátech jsou tato jména vždy hned v několika tradičních jazycích, včetně české a slovenské varianty. Je to tedy pěkný dárek i pro přátele ze zahraničí.

Svátek však není jedinou příležitostí, kdy zlatou či stříbrnou minci se jménem koupit. Tento exkluzivní dárek lze darovat i v případě, když chcete věnovat například krásný a hodnotný dar dítěti ke křtinám. Tradiční zlaté náušničky se dnes moc jako dárek nenosí. Řada rodičů holčičkám již ouška nepropichuje. Navíc tento dárek se hodí věnovat jen jedním členem rodiny. Různé řetízky se znamením zvěrokruhu jsou pro malé děti zbytečnými a předčasnými. Mince se jménem ke křtinám je však opět dárkem, jehož hodnota poroste.

Narozeninové dárky, které mají smysl

Najít smysluplné a hodnotné dárky míváme problém i když jde o narozeniny. Vtipné dárky už začínají být nuda, u alkoholu si zaděláváme na trapas (nevhodným výběrem, ale i tím, že jej věnujeme třeba abstinentovi). Zajímavé jsou opět zlaté a stříbrné dárky. K narozeninám jsou obecně oblíbené znamení zvěrokruhu. Nemusíte je však věnovat na šperku. Takových už bude mít obdarovaný rozhodně několik. Věnujte je jako zlaté či stříbrné mince. Hodnotné mince a medaile se znamením zvěrokruhu jsou řešením, i když hledáme vhodné dárky pro mužeTy nás vlastně umí potrápit nejvíce.

Dárkové mince a medaile řeší i dárky pro speciální události

Mnoho událostí v našem životě chceme oslavit a ocenit je hodnotným dárkem. Typickým příkladem je výročí svatby. Ale nejen to. Může jít též o promoce. Získat titul je významnou událostí v životě, a i zde se hodí vhodná vzpomínka v podobě památečního dukátu. Zatímco stříbrné mince a medaile jsou levnější a hodí se zejména jako hodnotné památeční předměty, zlaté mince a medaile bývají cestou, jak vytvořit zlaté rezervy. Nejde o typické investiční zlato, přesto jejich hodnota roste stejně jako hodnota zlata. Jsou tedy skvělým doplněním investičního zlata a výbornou formou finanční rezervy. Je to ideální forma, jak věnovat peníze dětem, u kterých nechcete, aby je hned utratily, ale nechaly si je jako finanční rezervu do budoucna.