Zuckerberg prezidentem? Letos chce objet všechny státy USA - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zuckerberg prezidentem? Letos chce objet všechny státy USA

,
Zuckerberg prezidentem? Letos chce objet všechny státy USA
Zdroj: ČTK

Novoročním předsevzetím zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga je navštívit všechny státy USA a setkat se s místními. Opět se tak začalo spekulovat o tom, že miliardář chystá vstup do politiky. Prý už dokonce řeší, jak skloubit politické ambice se svým byznysem.

Výkonný ředitel nejrozšířenější sociální sítě světa je oznamováním svých předsevzetí znám. V minulých letech před sebe postavil nejrůznější výzvy: uběhnout míli denně, přečíst pětadvacet knih, vyvinout umělou inteligenci pro svou domácnost, nebo se naučit čínsky. Letos si dal za cíl objet Spojené státy.

„Po loňském překotném roce se chci dostat více ven a mluvit s lidmi o jejich životech, práci a jejich názoru na budoucnost,“ oznámil Zuckerberg přes svůj facebookový učet. V jeho rámci si chce z pomyslného seznamu odškrtnout všechny státy USA. Prý mu jich zbývá kolem třiceti.

Zuckerberg v příspěvku zdůraznil, že se svět nachází v bodě zlomu, kam se dostal díky technologiím a globalizaci. Svět je sice propojenější a lidé produktivnější, zároveň se však mezi nimi začínají zvětšovat rozdíly, upozorňuje zakladatel Facebooku. Sám se chce zasadit o změnu tohoto trendu.

Jeho cesty po USA budou mít různé formy. Hodlá navštívit i několik poboček Facebooku, univerzity a učitele a vědce v nich, ale také malá města a další místa, která si nechá doporučit přímo od lidí na svém uživatelském účtu.

Úmysl navštívit všechny státy USA a setkávat se s lidmi opět přiživil spekulace o tom, že Zuckerberg chystá vstup do politiky. Jak připomněl britský deník The Guardian, už v prosinci ze soudních spisů vyšlo najevo, že společně s dalšími dvěma členy rady Facebooku Zuckerberg řešil, jak by mohl aktivně působit v politice a zároveň si ponechat kontrolu nad společností. Investor Marc Andreessen mu zase v březnu loňského roku připomínal, že největším problémem při jeho případném politickém angažmá bude přesvědčit akcionáře, že o firmu neztrácí zájem.

Facebook lhal o zkušebním letu internetového dronu. Čtěte více:

Lži Facebooku: tentokrát o „úspěšném“ zkušebním letu internetového dronu

Solární dron Facebooku Aquila

Zuckerberg o Vánocích také nenápadně vyřešil problém, který by jej někdy v budoucnu mohl silně znevýhodňovat v eventuální prezidentské kandidatuře: našel Boha. Roky o sobě prohlašoval, že je ateista, na Štědrý den však svým příznivcům popřál šťastné Vánoce a chanuku. Když pak byl se svým dřívějším přesvědčením konfrontován, uvedl: „Byl jsem vychován jako žid. Pak jsem procházel obdobím, kdy jsem určité věci zpochybňoval, ale nyní věřím, že víra je velmi důležitá.“

Šéf Facebooku byl dříve politicky aktivní hlavně v roce 2013, kdy skrze lobbistickou skupinu Fwd.us podporoval reformu imigračního zákona, která by ještě zjednodušila přijímání schopných technologických pracovníků do Silicon Valley. Politické body by mu pak v budoucnu mohla přihrát i jeho filantropická činnost: na výzkum a léčbu nemocí hodlá věnovat tři miliardy dolarů.

Dále čtěte:

Dostaňte víc lidí na internet, vyzval světové vůdce Zuckerberg

Němci vyšetřují Facebook a Zuckerberga. Vadí jim šíření nenávisti


Ohodnoťte tento článek
Diskuze