Za co utrácí boháči z Indie? Kvetoucí sakury, sloní porod i Ronaldova jachta - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Za co utrácí boháči z Indie? Kvetoucí sakury, sloní porod i Ronaldova jachta

,

Nejbohatší Indové nemají problém utratit za dovolenou denně přes sto tisíc korun. Jedna indická rodina neváhala za pronájem jachty Cristiana Ronalda na jeden den zaplatit v přepočtu 640 tisíc korun. Turisté z Indie patří celosvětově k nejrychleji rostoucím skupinám turistů.

Indická návrhářka šperků Lara Morakhia miluje africký kontinent. Ročně si s rodinou dopřává alespoň šest luxusních dovolených v afrických zemích. Vyhledává sledování africké fauny. Strávila nějaký čas mezi vzácnými gorilami v jejich přírodním prostředí, byla u porodu slůněte nebo sledovala souboj lvů o úlovek.

Pokud není v divočině, objíždí svůj seznam 50 nejlepších restaurací světa. Například si pochvaluje španělskou El Celler de Can Roca s menu se 40 chody, která byla už dvakrát vyhlášena jako nejlepší restaurace světa.


Šperky od Šmejce: český miliardář s francouzským návrhářem vytvořil dvě kolekce


Bohatá Indka z Bombaje reprezentuje stále početnější a náročnější indickou klientelu boháčů, kterým je jedno, kolik za dovolenou utratí. Například za pronájem jachty fotbalisty Cristiana Ronalda jsou ochotni zaplatit 640 tisíc korun za den. Jachta útočníka Juventusu Palmer Johnson Ascaricenu 224 milionů korun.

Rádi si připlatí za neobyčejné zážitky, kterými se mohou chlubit ostatním, vysvětlila pro internetový magazín Quartz Loveleen Arunová z cestovní kanceláře Panache World, jež vytváří dovolenou superboháčům na míru. Její agentura takto připravuje luxusní dovolené pro stovku Indů ročně. Každým rokem má klientů z Indie více.


Superjachty aneb Tři důvody proč konečně zbohatnout


Jeden movitý pár chtěl například vidět v Japonsku kvést sakury. Požadavkem manželů bylo to, aby byli u toho pouze oni sami. Během sedmidenní dovolené po Japonsku chtěli také osobně poznat výrobce japonské keramiky nebo kuchaře, který dělá nudle soba.

Amit Kalsi zprostředkovává bohatým Indům návštěvu safari ve Rwandě a Botswaně. Dříve Indové utráceli za den v přepočtu 23 tisíc za den, nyní to je až třikrát tolik. Mají průvodce, luxusní stany se služebnictvem, přelety helikoptérou. Jeho klienti žádají také pobyty v odlehlých luxusních chatách ve švýcarských Alpách nebo zážitkové výlety v Patagonii.


Udržitelnost a přínos místním: rezort českých miliardářů na Zanzibaru získal zelené ocenění


Viswanathan Gopalakrishnan z agentury Footprint Holidays z indického města Čennai připravil stodenní líbánky pro indické novomanžele. Během té doby navštívili 36 měst po celém světě. Ženich byl také v továrnách automobilek Audi a Porsche, aby se naučil správně řídit sportovní vozy, nevěsta zase navštívila výrobce francouzských parfémů. V Hamburku si na koncernu skupiny Coldplay objednali vlastní seznam písniček a pak se s muzikanty setkali v zákulisí.

Kolik jste ochotni utratit za týden dovolené s rodinou?

Počet indických dolarových milionářů se rychle zvyšuje. Mezi lety 2007 až 2017 stoupl na dvojnásobek, na 330 tisíc. V roce 2027 by jich mělo být už 950 tisíc. Velmi bohatých lidí přibývá v druhé nejlidnatější zemi světa tempem 20 procent ročně, což je nejrychleji na světě.

Světová organizace cestovního ruchu odhadla, že v roce 2020 vycestuje do zahraničí 50 milionů Indů. Zatímco v roce 2018 utratili indičtí turisté 23 miliard dolarů (529 miliard korun), v roce 2022 to má být 45 miliard dolarů (1 bilion korun). V roce 2018 Indové v zahraničí utratili o 9 procent více než o rok dříve.

Dále čtěte:

Zanzibar, Hvar či Maledivy. Bohatí Češi investují do turistiky pro radost i pro peníze

Za třetinovou cenu: umělé diamanty z laboratoře mění byznys s luxusem

Ohodnoťte tento článek
Diskuze