Přednášky, stáže i konzultace. Právnická fakulta v Brně bude spolupracovat s Křetínským - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Přednášky, stáže i konzultace. Právnická fakulta v Brně bude spolupracovat s Křetínským

, čtk,
Přednášky, stáže i konzultace. Právnická fakulta v Brně bude spolupracovat s Křetínským
Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně uzavřela s Energetickým průmyslovým holdingem Daniela Křetínského rámcovou smlouvu o spolupráci ve vzdělávání. Jeden z nejbohatších Čechů je absolventem fakulty. Obě strany podepsaly také navazující smlouvu o podpoře výuky energetického práva.

Rámcová smlouva předpokládá společné působení v řadě oblastí od přednáškové činnosti přes konzultace a oponentury závěrečných prací až po stáže a praxe pro studenty i pracovníky fakulty. Druhá smlouva je konkrétnější, směřuje k zřízení odborného pracoviště specializovaného na energetické právo.

Holding podpoří spolupráci necelými třemi miliony korun na dobu tří let. „Podpis obou smluv vnímám jako zahájení aktivní spolupráce na propojení výuky a praxe, další krok ke zkvalitnění vzdělávání studentů a výchově odborníků, o které bude v praxi zájem. Spolupráce umožní nejen teoretickou výuku v daném oboru, ale současně nabídne studentům možnost stáží a praxí na konkrétních pracovištích partnera,“ uvedla děkanka právnické fakulty Markéta Selucká.


Křetínský se zbavuje podílu v maďarské elektrárně. Neshodl se s partnerem

 Maďarská elektrárna Mátrai Erömü


Křetínský loni při mimořádné přednášce na fakultě řekl, že vybraní studenti získají přehled o tom, co se v energetice děje. „Jsou to věci, které se nedají nikde přečíst. Potřebujeme ty, co jsou ochotni tvrdě pracovat, potřebujeme absolutní motivaci,“ uvedl tehdy Křetínský.

Rámcovou dohodu mohou postupně podle zájmu a potřeb obou stran rozšiřovat další dílčí smlouvy. „Máme za to, že je zde velký potenciál, aby v rámci Masarykovy univerzity vzniklo unikátní vědecké pracoviště evropského významu. Podpis aktuální smlouvy považujeme jen za první krok a počítáme s tím, že bude-li ze strany právnické fakulty zájem, budeme naši podporu v dalších letech průběžně navyšovat,“ řekl mluvčí holdingu Daniel Častvaj.

Čtěte také:

Křetínského impérium dál roste. Za miliardy kupuje plynové zásobníky v Bavorsku

EPH jako most. Křetínský chce vykrývat období přechodu na zelenou energetiku

Česká akvizice desetiletí. EPH a PPF vydělávají miliardy na uhelné energetice v Německu

Ohodnoťte tento článek
Diskuze