Miliardář Kellner doprovodí Zemana na cestě do Číny - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Miliardář Kellner doprovodí Zemana na cestě do Číny

, čtk,
Miliardář Kellner doprovodí Zemana na cestě do Číny
Zdroj: Týdeník Euro

Podnikatel Petr Kellner doprovodí v květnu prezidenta Miloše Zemana na jeho cestě do Číny. V asijské zemi by se český prezident měl zúčastnit konference o Hedvábné stezce.

Nejbohatší Čech a majitel skupiny PPF Kellner se s prezidentem sešel v úterý na Hradě. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček uvedl, že spolu diskutovali o ekonomických vztazích s USA, Čínou a Ruskem. Zeman dnes odmítl, že by s Kellnerem mluvil o financování své prezidentské kampaně.

Uvedl, že se Kellner kvůli svým podnikatelským zájmům zajímal o prezidentovy cesty do Číny, Ruska a USA. Zeman zároveň poznamenal, že ho Kellner doprovodí na cestě do Číny.

Podle žebříčku týdeníku Euro disponuje nejbohatší Čech Petr Kellner majetkem ve výši 180 až 205 miliard korun.

U čínského prezidenta Si Ťin-pchinga už spolu byli, společně s českou delegací, v roce 2014. Zeman se poté z Číny vracel letadlem pronajatým společnostmi PPF a J&T místo vládního speciálu. Volbu soukromého letadla Zeman později zdůvodnil tím, že na rozdíl od speciálu letělo bez mezipřistání, což mu umožnilo víc se prospat před slavnostním udělováním státních vyznamenání, které bylo v plánu bezprostředně po jeho návratu z Číny.

Skupina PPF působí v řadě zemí od Evropy přes Rusko, Čínu, Vietnam po Spojené státy. Investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, těžbu surovin, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. Kellner v PPF drží 98,92 procenta akcií, zbytek připadá na Ladislava Bartoníčka a Jeana-Pascala Duvieusarta.

Čtěte dále:

Kellner jde do britských financí. PPF rozjíždí na ostrovech novou banku

Další sblížení. Kellner, Křetínský a Tkáč vstupují do společného holdingu

Hedvábná jízda: Home Credit loví indické a čínské dlužníky

Šéf čínského Home Creditu: Číňané si u nás půjčují hlavně na mobily


Ohodnoťte tento článek
Diskuze