Bezos se v roce 2026 stane bilionářem, následovat bude čínská vlna - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Bezos se v roce 2026 stane bilionářem, následovat bude čínská vlna

,
Bezos se v roce 2026 stane bilionářem, následovat bude čínská vlna
Zdroj: Profimedia.cz

Prvním dolarovým bilionářem na světě se stane Jeff Bezos, který na tento status dosáhne v roce 2026. Vyplývá to z předpovědi analytické společnosti Comparisun. Podle jejích dat by za Bezosem měla následovat čínská vlna. Do klubu bilionářů se brzy po něm připojí Xu Jiayin, Jack Ma a Pony Ma.

Comparisun ve své analýze využil data magazínu Forbes ohledně pětadvaceti nejbohatších lidí na světě. Na základě současné hodnoty jejich majetku a vývoje za posledních pět let se snažil předpovědět, jak se pořadí na prvních místech v budoucnosti zamíchá a kdo a kdy se dostane nad hranici jednoho bilionu dolarů.

Z měření vyplývá, že prvním dolarovým bilionářem bude Jeff Bezos, který by se k tomu měl hlavně skrze výsledky internetového obchodu Amazon propracovat v roce 2026, kdy mu bude dvaašedesát let. Majitel vesmírné společnosti Blue Origin či listu Washington Post má podle agentury Bloomberg v současnosti majetek v hodnotě 110 miliard dolarů a vzhledem k nákladnému rozvodu drží už jen těsné vedení v čele miliardářů před Billem Gatesem.

Bezosovi by měl status jediného bilionáře na světě vydržet jen rok, než ho napodobí čínský podnikatel Xu Jiayin, předseda realitní společnosti Evergrande Group. Za další tři roky by měl hranici bilionu dolarů překonat také Jack Ma, zakladatel čínského internetového prodejce Alibaba, který letos v září z čela společnosti odešel. Další čínský podnikatel Pony Ma by se pak do elitního klubu měl dostat v roce 2033, stejně jako nejbohatší Evropan, Francouz Bernard Arnault, a indický podnikatel Mukeš Ambani.

Kdy se z nejbohatších lidí na světě stanou dolaroví bilionáři:

 Kdy se z nejbohatších lidí na světě stanou dolaroví bilionáři

Zdroj: Comparisun

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg by se při pokračování trendu posledních let stal bilionářem v roce 2036, kdy mu bude 51 let. Stal by se tak suverénně nejmladším člověkem, kterému se to podařilo. Naopak zakladatelé společnosti Googlu Sergey Brin a Larry Page, který tento týden odešli z vedení mateřské firmy Alphabet, mají na bilion dolarů v hodnotě majetku dosáhnout až v roce 2051, kdy bude oběma mužům 77 let.

Comparisun se kromě jednotlivců zaměřil také na tržní kapitalizaci jednotlivých firem. V tomto ohledu se na bilion dolarů dostal už v roce 2018 Apple, letos pak Microsoft. Podle analýzy tyto dvě společnosti v příštím roce doplní Google a Amazon, v roce 2022 pak Facebook a o rok později investiční skupina Warrena Buffetta Berkshire Hathaway.

Průnik do uzavřeného klubu: Bezos chce koupit tým amerického fotbalu

 Zakladatel Amazonu Jeff Bezos, nejbohatší člověk na světě

Dále čtěte:

Bill Gates: Omezení investic do fosilních zdrojů má nulový efekt na klima

Patří k nejbohatším americkým městům, přesto krachuje. Medině, kde žijí Bezos a Gates, docházejí peníze

Bezos zbohatl vykořisťováním zaměstnanců, tvrdí Ocasio-Cortezová. Amazon se brání

Jak dlouho vydělávají miliardáři vaši roční mzdu? Zakladateli Amazonu Bezosovi stačí pár vteřin

Ohodnoťte tento článek
Diskuze