Bezos má nové sídlo v Los Angeles. Warnerovu rezidenci koupil za 165 milionů dolarů - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Bezos má nové sídlo v Los Angeles. Warnerovu rezidenci koupil za 165 milionů dolarů

čtk,
Bezos má nové sídlo v Los Angeles. Warnerovu rezidenci koupil za 165 milionů dolarů
Zdroj: čtk

Jeff Bezos koupil od mediálního magnáta Davida Geffena za 165 milionů dolarů (3,8 miliardy korun) Warnerovu rezidenci v Beverly Hills. S odvoláním na osoby obeznámené s transakcí to ve středu napsal list The Wall Street Journal, který poznamenal, že je to nejdražší nákup rezidenční nemovitosti v regionu Los Angeles.

Zakladatel a ředitel internetového obchodu Amazon.com Bezos je podle žebříčku magazínu Forbes nejbohatším člověkem na světě. Disponuje majetkem ve výši 131 miliard dolarů (tři biliony korun).

Dosavadní rekord za rezidenční nemovitost v Los Angeles byl vytvořen loni. Lachlan Murdoch, jeden z šesti potomků mediálního magnáta Ruperta Murdocha, zaplatil zhruba 150 milionů dolarů (3,4 miliardy korun) za sídlo Chartwell Mansion v Bel Air.

Warnerova rezidence (Warner Estate) se nachází na ploše 3,8 hektaru. Nese jméno po Jacku Warnerovi, zakladateli filmové produkční společnosti Warner Bros. Od roku 1990 patřila Geffenovi. Sídlo si tehdy pořídil za 47,5 milionu dolarů.

165 milionů dolarů? Pro Bezose drobné

Portál The Verge poukázal na to, že ačkoli se suma zaplacená Bezosem může zdát neuvěřitelná, v porovnání s jeho majetkem jde o drobné. „Pokud ročně vyděláte 60 tisíc dolarů (1,4 milionu korun), tak je to jako utratit za dům 75 dolarů (1700 korun),“ napsal The Verge. Dodal, že 165 milionů dolarů je osmina z jednoho procenta Bezosova majetku.


Bezos se v roce 2026 stane bilionářem. Následovat bude čínská vlna

Zakladatel Amazonu a nejbohatší člověk na světě Jeff Bezos
Bezos má nové sídlo v Los Angeles. Warnerovu rezidenci koupil za 165 milionů dolarů
5 (100%) 1 hlasování
Diskuze