Zaměstnanec německé spořitelny nakradl postupně miliony eur - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zaměstnanec německé spořitelny nakradl postupně miliony eur

, dah,
Zaměstnanec německé spořitelny nakradl postupně miliony eur
Zdroj: archiv Sparkasse

Zaměstnanec německé spořitelny Sparkasse v Horním Hesensku čelí podezření, že během několika let postupně „odklonil“ na vlastní účet celkem čtyři miliony eur (107 milionů korun). Prokuratura už v minulosti řešila několik podobných případů.

Zaměstnanec si na konto posílal menší částky po dobu osmi až deseti let. Banka plíživou krádež částky přesahující v úhrnu čtyři miliony eur odhalila zkraje dubna a 44letého muže teď vyšetřuje prokuratura. Té se ze zcizeného obnosu podle informací deníku Bild podařilo zajistit tři miliony eur.

Šéf pobočky Günter Sedlack na opakované otázky novinářů nereaguje a podobně se k věci staví i její mluvčí. Ten pouze vyloučil, že by zloděj poškodil klienty. Z toho lze vyvodit, že nekradl z účtů střadatelů, nýbrž přímo z prostředků spořitelny.


Kauza padělané směnky za 127 milionů míří k Nejvyššímu soudu

Kamil Jirounek


I v čase kyberútoků zloději banky i nadále přepadávají klasickým způsobem. Navíc se lupiči zaměřují na bankomaty. Trestu většinou ujdou, přesněji ujedou rychlým vozem po dálnici. Samotní zaměstnanci bank kradou jen zřídka. Přesto se v Německu v nedávné minulosti takové případy objevily.

Dva jiní zaměstnanci Sparkasse se druhým týdnem zodpovídají před zemským soudem v Norimberku. Podle informací Bavorského rozhlasu čelí obžalobě, že smyšlenými fakturami způsobili škodu 1,2 milionu eur (32 milionů korun). Dvojice zaměstnanců si podle prokuratury nechala od spřátelených stavebních firem posílat faktury za smyšlené práce, které následně ve Sparkasse předkládali k proplacení. Celkem se jednalo o stovky takových faktur. Obžalovaní jsou i tři zaměstnanci stavebních firem.

V roce 2016 vzbudila pozornost milionová krádež ve Volksbank ve Středním Hesensku, kterou měl na svědomí rovněž zaměstnanec. Za bílého dne v bance zmizelo 1,3 milionu eur (bezmála 35 milionů korun) ze svazků bankovek připravených k transportu.

Zaměstnance, který je ukradl, policie rychle odhalila i díky tomu, že do prostor s penězi měl přístup jen velmi omezený počet lidí. Muž se přiznal a peníze vrátil. Vyvázl s jeden a půlroční podmínkou.

Auta kradou gangy s vyspělými technologiemi. Krádeží ale ubývá

Soud rozhodl o propuštění Zadeha na svobodu


Ohodnoťte tento článek
Diskuze