Většina Čechů se nehýbe a hazarduje tak se zdravím - Euro.cz

Přihlášení

Většina Čechů se nehýbe a hazarduje tak se zdravím

, Jana Pohunková,
Většina Čechů se nehýbe a hazarduje tak se zdravím
Komerční sdělení

Nedostatek pohybu je celospolečenským problémem, který ohrožuje zdraví. Trpí jím dokonce víc než polovina české populace. Stačí si přitom dopřát klidně jen půlhodinu intenzivnějšího pohybu denně a tím se deficitu úspěšně vyvarovat. Víte, která zdravotní pojišťovna vám přispěje na sport?

Sportem ke zdraví i dobré náladě

Pohyb je pro nás důležitý. Posiluje srdce, zlepšuje imunitu a podporuje správné dýchání. Zvětšuje také kapacitu plic a tělo se tak lépe okysličuje, čímž se zlepšuje i mozková aktivita a práce nervové soustavy. Když se pravidelně nehýbeme, zvyšujeme tím riziko obezity, srdečních onemocnění, cukrovky nebo osteoporózy. Sportování prospívá i duševnímu rozpoložení, neboť se při něm vyplavují některé látky jako například při sexu. Po cvičení míváme příjemný pocit a spoustu energie.

O důležitosti pravidelného pohybu ví i Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP), která se snaží dlouhodobě podporovat zdravý životní styl a prevenci před civilizačními chorobami. V letošním roce se proto zaměřila na výraznější podporu sportovních aktivit.

Do tělocvičny nebo fitka s příspěvkem 700 Kč

 Fitness

ČPZP zve své klienty do tělocvičen a posiloven prostřednictvím široké nabídky preventivních programů. Sportovcům i sportovkyním od 19 let věku je určen program Pravidelný pohyb spojený s příspěvkem 700 Kč. Na pobočce ČPZP stačí předložit doklad o zakoupení permanentky v hodnotě nejméně 1 500 Kč. ČPZP dále přispívá mimo jiné na úhradu sportovní lékařské prohlídky (500 Kč) či v programu Ženy po porodu na cvičení ženám po porodu (1 000 Kč).

Podpora pohybu i pro děti

 Cvičení s dítětem

Skoro třetina dětí ve společnosti je obézní nebo má nadváhu. S pohybem, stejně jako dalšími součástmi zdravého životního stylu, by se mělo začít co nejdřív. Na cvičení pro děti do dvou let včetně přispívá ČPZP v programu Zdravé dítě až 500 Kč. Zkuste také třeba tříkolky, koloběžky, pro větší děti kola. Aby byla jízda bezpečná a bez zbytečných šrámů, ČPZP letos rodičům (pojištěncům ČPZP) pomáhá programem Ochranná přilba pro děti do 18 let včetně s příspěvkem až 300 Kč. Pro děti do 8 let včetně je určen program Organizované plavecké kurzy s čerpáním až 1 000 Kč. Plavci mohou také využít program Plavání zdarma se slevou ve vybraných bazénech po celé republice.

Pokud ještě nepatříte mezi 1 245 000 pojištěnců České průmyslové zdravotní pojišťovny, můžete se zaregistrovat online na www.cpzp.cz/205, nebo osobně na kterékoli ze 110 poboček po celé ČR. Zaregistrujte se do 30. 9. 2018 a výhody od ČPZP budete moci čerpat již od ledna příštího roku. Kompletní nabídka preventivních programů je přehledně uvedena na www.cpzp.cz/programy.