Tři nejoblíbenější řecké ostrovy mezi českými turisty - Euro.cz

Přihlášení

Tři nejoblíbenější řecké ostrovy mezi českými turisty

, Barbora Košňarová,
Tři nejoblíbenější řecké ostrovy mezi českými turisty
Zdroj: cKlub.cz
Komerční sdělení

Žádný jiný evropský stát nedisponuje tak velkým množstvím ostrovů jako právě Řecko. Země jich má přibližně tři tisíce, z nichž 227 je trvale obydlených. Které řecké ostrovy jsou mezi českými cestovateli ty nejoblíbenější?

Řecko již dlouhá léta patří k oblíbeným letním destinacím českých turistů. Země totiž nabízí slunné a teplé počasí, krásné pláže, malebné vesničky i komfortní ubytování. K tomu přidejte příznivou cenu zájezdů, velké množství turistických atrakcí, nádherné památky i bohatý noční život, skvělý recept na letní dovolenou je na světě. Navíc Řecko je z České republiky vzdálené necelé tři hodiny letu.

Přírodou a památkami obdařená Kréta

Největším ostrovem Řecka je Kréta. Leží na jižní hranici řeckého území a je doslova poseta malebnými letovisky, kterým dominuje jedinečná přírodní scenérie. Majestátní vrcholy hor totiž doplňují malebná údolí s plantážemi pomerančovníků a olivovými háji.

Kréta je rovněž ostrovem památek. Mezi vyhlášené památky na Krétě patří archeologická lokalita Knossos s pozůstatky stejnojmenného paláce. Historickým pamětihodnostem hlavního města Heraklion dominuje Benátská lodžie, kostel sv. Marka či klášter Agios Petros a Pavlos. Dále za návštěvu stojí benátská pevnost Frangokastello na jižním pobřeží Kréty či horská vesnička Maroulas nedaleko Rethymna.

Rhodos, ostrov růží a věčného slunce

Řecký ostrov Rhodos je mezi českými turisty oblíbený pro své stálé počasí a nádherně rozkvetlou přírodu. I proto je Rhodosu přezdíváno jako ostrov věčného slunce či ostrov růží. Komfortní koupání a opalování zaručuje velký výběr pláží, z nichž některé jsou dlouhé až několik kilometrů. Pro klidné koupání je vhodná východní část ostrova, zatímco západní pobřeží Rhodosu je pro větrné podmínky vhodné pro windsurfing a kitesurfing.

Na ostrově si tak užijí jak vášniví sportovci, milovníci kulturního života a zábavy, tak i příznivci klidné dovolené a obdivovatelé památek. Ostrov totiž nabízí starověké památky, kamenné kostely a pozůstatky antických staveb. Na Rhodosu dřív také stál jeden ze sedmi starověkých divů světa, známý Rhodský kolos. Dnes již 32 metrů vysoká bronzová socha neexistuje.

Nekonečné pláže na ostrově Kos

Trojici českými turisty nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů uzavírá Kos. Malebný ostrov s širokým výběrem ubytování v různých cenových hladinách. Předností ostrova jsou dlouhé pláže bez velkých davů turistů. Stejně jako na ostatních ostrovech zde naleznete pestrou nabídku turistických aktivit i vodních sportů.

Ostrov je rodištěm slavného antického lékaře Hippokrata, a právě v hlavním městě Kos turisty nejvíce přitahuje Hippokratův platan, pod kterým Hippokrat vyučoval své žáky. Z dalších pozoruhodností doporučujeme k návštěvě pozůstatky antické agory, vojenskou pevnost či Odeon neboli pozůstatky starověkého divadla.