Stephen King se zlobí. Vadí mu přirovnání koronaviru k jeho románu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Stephen King se zlobí. Vadí mu přirovnání koronaviru k jeho románu

,
Stephen King se zlobí. Vadí mu přirovnání koronaviru k jeho románu
Zdroj: AFP Photo /DPA/ Tobias Hase /Profimedia.cz

Se sílící epidemií koronaviru roste popularita katastrofického filmu Nákaza. To se ale nelíbí spisovateli Stephenu Kingovi, který je autorem knižní předlohy.

Snímek Nákaza sleduje kolaps společnosti v důsledku epidemie smrtícího, vzduchem přenosného viru. Film z roku 2011 v žebříčku oblíbenosti amerického obchodu iTunes od společnosti Apple aktuálně obsadil sedmé místo. Překonal tak například hity letošních Oscarů jako je korejský Parazit či Joker. Před rokem film nebyl ani v první stovce.

Obliba filmu roste také v obchodě Google Play i na Amazonu. Ještě v prosinci loňského roku Nákaza získala 270. příčku mezi staršími filmy studia Warner Bros. Letos už je druhým nejsledovanějším snímkem, uvedl web BuzzFeed News. Ačkoliv by Kinga jako autora románu Svědectví, ze kterého film vychází, měl obnovený zájem těšit, opak je pravdou.

Spisovatel na twitteru zdůraznil, že koronavirus nemá s fiktivním příbuzným nic společného. „Není zdaleka tak vážný,“ napsal King a vyzval k zachování klidu. Jeho vyjádření na sociální síti komentují tisíce lidí.

Podobnosti koronaviru s filmovou nákazou si všiml i scénárista filmu Scott Z. Burns. „Podobnosti mezi naší nákazou a koronavirem jsou nepodstatné, náhodné a ve skutečnosti nejsou tak důležité,“ řekl Burns časopisu Fortune. „Důležitější a přesnější je reakce společnosti a šíření strachu a jeho následky. Ty jsou přesné,“ dodal scénárista. Burns ve svém scénáři předvídal šíření dezinformací i fake news.

Zdroj: buzzfeednews.com, fortune.com

Stephen King se zlobí. Vadí mu přirovnání koronaviru k jeho románu
3 (60%) 2 hlasování
Diskuze