Restaurace Jam and Co.: Kvalita podle toho, jak se personál vyspí - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Restaurace Jam and Co.: Kvalita podle toho, jak se personál vyspí

, Klára Donathová,
Restaurace Jam and Co.: Kvalita podle toho, jak se personál vyspí
Zdroj: Martin Pinkas, Euro

Restaurace, která zaujme spíš jménem majitele a hezkým moderním interiérem než jídlem, ale přesto stojí za návštěvu.

V dubnu loňského roku otevřela přímo v srdci vršovického hipsterlandu na adrese Krymská 1 restaurace Jam and Co., jejímž spolumajitelem je známý DJ Mike Trafik.

Základními kameny restaurace jsou asijsko-evropská fusion kuchyně, relativně malé porce určené ke sdílení s ostatními spolustolovníky a poměrně mírné ceny. Nejzábavnější z toho, co jsem ochutnala, byl paradoxně drink. A to variace na gin s tonikem s názvem Opihr Jam, byť bází nápoje je kořeněný gin, který se jmenuje Opihr. Drink se podává místo skleničky v papírové krabičce, do které se běžně dává take away asijské jídlo, a kromě exotického ginu s poměrně výraznou chutí pepře obsahuje také lístky bazalky, čerstvé chilli papričky, pár kuliček růžového pepře navrch a plátky neloupaného zázvoru. Přiznávám, že další už bych si nechala připravit standardně do skla, ale napoprvé mě bavila chuť i způsob podávání.

Kéž bych to samé mohla říct i o většině jídel. Menu je rozdělené do tří částí na tapas, hlavní jídla a dezerty. Některá jídla z tapas sekce nejsou malá, takže na rozdělení příliš nehleďte. Z tapas sekce mě napoprvé zaujal chobotnicový guláš, podávaný ve skleničce s opečenými plátky burgerové briošky, kupičkou červené cibule a koriandrem. Příjemná lehce pikantní chuť a dobrá konzistence masa pozitivně překvapily. Napodruhé už byl ovšem guláš nesnesitelně pálivý a chobotnice tam bylo pomálu. Přitom konzistentní chuť jídel by měla být naprostou samozřejmostí.

Fajn byly křupavé krevety v tempuře podávané s mangovoananasovým chutney a majonézou, ale k dokonalosti chyběla výraznější chuť chutney. Zábavné byly i tacos s krevetami a spoustou koriandru, ale ty se pro změnu rozpadaly v rukou. Batátové hranolky, opět s místní majonézou, určitě leckoho překvapí zajímavou chutí, ale kéž by také křupaly. Zkrátka nápady jsou opravdu dobré, ale provedení to zatím kazí. Věřím, že se to dá snadno vylepšit.

Ukázka z pokrmu v Jam and Co.

Ukázka pokrmu v Jam and Co. (Foto: Martin Pinkas)

Stejný problém se opakuje i u hlavních jídel. Čerstvé závitky s marinovaným lososem gravlax, mangem, mrkví, okurkou, salátem a rýžovými nudlemi vypadaly skutečně krásně, ale chutnaly mdle, což je při této kombinaci surovin opravdu s podivem. Zauzená kachní prsa s batátovým pyré a švestkovou omáčkou, která podle fotky na instagramovém profilu podniku vysloveně lákala k ochutnání, jsem dostala nikoli krásně růžová jako na fotce, ale úplně šedivá a mírně vysušená. Zauzenou chuť jsem sice po delším hledání našla, ale ani tady se nadšení rozhodně nekonalo.

Ze slaných jídel byly nakonec nejpodařenější burgery, a to jak s trhaným vepřovým, hlívou ústřičnou a karamelizovanou cibulí, tak s kachním masem, modrým sýrem a hruškou. Svědčí jim opravdu dobrá burgerová houska, která se nebojí sladké chuti a nejspíš ani másla. Jen kdyby ta hruška v kachním burgeru byla měkká.

Z jídelního lístku vyhrály na celé čáře dezerty, zejména sticky toffee pudding, od kterého nás obsluha napoprvé paradoxně odradila. Ano, měla pravdu, že je poněkud velký a těžký, ale to právě k tomuto dezertu patří a jeho provedení bylo skvělé. Ještě že jsme si ho při další návštěvě dali. Zkusili jsme i lepivou rýži podávanou trochu neprakticky ve skleničce s mangem a zmrzlinou a kávovou panna cottu s krémem z mascarpone a malinami. Obojí nepřeslazené a velmi dobré.

Pochvalu zaslouží i mladá sympatická obsluha, která byla mimořádně ochotná a trpělivě vysvětlovala jednotlivé položky z lístku. Jenže co naplat, když restaurace je hlavně o chuti a od fusion kuchyně lze oprávněně zajímavé explozivní chutě očekávat dvojnásob. Ale i tak, hledáte-li podnik, kam si vyrazit před dlouhým večerem, kde ochutnáte více jídel, která budou neotřelá a zároveň vás nezruinují, může být Jam and Co. dobrou volbou. Někdy lepší, jindy horší. Podle toho, jak se tým kuchyně zrovna vyspí.

Jam and Co.
Krymská 152/1, Praha 10

t: +420 773 901 147

e: jam@jamandcc.cz

www.jamandco.cz

Otevřeno: denně 11.00-23.00

Hodnocení: 3/5
Výběr z jídelního lístku
Chobotnicový guláš, červená cibulka, pečivo 149 Kč
Tacos s krevetami, chipotle mayo, pečená rajčata, jalapeňos 155 Kč
Tygří krevety v tempuře, mango, ananas, chutney 145 Kč
Čerstvé rolky, losos gravlax, mango, chilli dresink, uzená mayo 175 Kč
Zauzená kachní prsa s batátovým pyré a švestkovou omáčkou 195 Kč
Konfitovaný kachní burger, blue cheese, hruška, domácí hranolky 239 Kč
Sticky toffee pudding, karamel, smetana 89 Kč
Výběr z nápojového lístku
Mango juice 50 Kč
Tramín červený 0,15 l 70 Kč
Merlot 0,15 l 70 Kč
Opihr Jam, gin, tonik, bazalka, chilli, pepř 115 Kč
Tequila Hot, house tequila, ananas, mango, koriandr, hřebíček 105 Kč

Podívejte se na další recenze týdeníku Euro:

Café Líbeznice: Zahradník kuchařem

Cicala Trattoria: stará dobrá Itálie

Nostress: žádný stres, jen dobré jídlo


Ohodnoťte tento článek
Diskuze