Propouštění v londýnském City má nečekanou oběť - jízdní kola - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Propouštění v londýnském City má nečekanou oběť – jízdní kola

, čtk,
Propouštění v londýnském City má nečekanou oběť – jízdní kola
Zdroj: čtk

Hromadná propouštění, která zasáhla londýnské finanční centrum City, mají nečekanou oběť. Jsou jí drahá jízdní kola ponechaná na parkovištích bank odcházejícími bankéři a obchodníky. Desítky jízdních kol, některá v hodnotě až 10 tisíc liber (284 tisíc korun), rezivějí v dolních patrech mrakodrapů, jako Square Mile a Canary Wharf, řeklo webu Financial News (FN) několik zaměstnanců velkých investičních bank ze City.

V některých případech odešli propuštění lidé bez svého vybavení záměrně. Další svá kola na parkovištích bank jednoduše zapomněli a neobtěžovali se pro ně později vrátit.

„Kola jsou tam dole (na parkovištích bank) a když lidé opouštějí banku říkají si: ‚Jak se mi podaří dostat kolo domů a bude to stát za to?‘,“ řekl jeden investiční bankéř, který je stále zaměstnaný v City a byl svědkem tohoto jevu.

Pracovníci ze City tvoří velkou část davů cyklistů v oblečení z lykry, který zaplavuje londýnské ulice v době dopravní špičky. Ale když přijde obávaná výpověď, mnoho z nich se jednoduše zaměří jen na sesbírání věcí, které se vejdou do papírové krabice. Jen málo jich má pocit, že stojí za to vracet se pro kolo.

Jezdíte do práce na kole?

Výrazné propouštění letos oznámilo několik investičních bank, včetně Deutsche Bank, HSBC, Barclays, BNP Paribas Société Générale, Citi, MUFG a Nomury. Počet zaměstnanců v divizích investičního bankovnictví v první polovině letošního roku podle analytické společnosti Coalition klesl nejníže za sedm let.

Představitelé bank Goldman Sachs, Morgan Stanley a Nomura FN řekli, že o problému s bicykly vědí a ve snaze vyhnout se plýtvání spolupracují s charitami, které kola recyklují a posílají potřebným. Předtím na kola umístí cedulku, která upozorní majitele, že kolo může být odneseno, pokud zůstane na místě delší čas.


Čtěte komentář: Přichází bavič Boris, který se chce zalíbit všem. Teď to ale nepůjde

Makrooko Miroslava Zámečníka


V Goldman Sachs jsou na kolech zaparkovaných v budově umístěné cedulky, které ukazují, jak dlouho je kolo na daném místě. Po určité době dostane majitel varování, že kolo bude odstraněno.

Kola však nejsou jedinými drahými předměty, které se našly opuštěné ve sklepech budov v City. V Canary Wharf po několik let padal prach na opuštěné vozy Alfa Romeo a Porsche, než se pro ně vrátili jejich majitelé, kteří odešli z firem už dávno předtím. Pneumatiky vozu Alfa Romeo už byly zcela prázdné, když se majitel pro svůj vůz v roce 2012 vrátil, řekl FN jeden z bankéřů. V City se vypráví, že jeden z bankéřů v garáži nechal i své Ferrari, to se ale nikdy nepotvrdilo.

Další věcí, kterou investiční bankéři nechávají po odchodu na bývalém pracovišti, jsou „náhrobky“, tedy plastové trofeje rozdávané jako vzpomínka na obchody, které realizovali. Často se zbavují také firemních darů, jako jsou deštníky a tašky vyrobené pro klientské akce.

Dále čtěte:

Johnson chce brexit s novou dohodou. Žádá ale zrušení irské pojistky

Brexit bez dohody vydá Británii napospas Trumpovi, varuje lídr opozice Corbyn

Britský soud posvětil Johnsonovu pauzu v zasedání parlamentu před brexitem

Smrtící koktejl pro Británii: Johnson, brexit a skotský nacionalismus

Johnson svým bombastickým jazykem přede zlatou nit. Chlubí se citováním Homéra ve starořečtině

Strach z neřízeného brexitu roste. Británie nepředložila Evropské unii žádný nový návrh

Spor o irskou pojistku lze vyřešit, řekl Babiš k brexitu. Je ale připraven bojovat za české zájmy