Bez plamenometů. Úřad pro letectví varuje Američany před vyzbrojováním dronů - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Bez plamenometů. Úřad pro letectví varuje Američany před vyzbrojováním dronů

, čtk,

Federální úřad pro letectví (FAA) musel kvůli množícím se případům Američanům připomenout, že zbraně na drony nepatří. Hříšníkům hrozí vysoké pokuty.

Firmy i kutilové montují na drony nejrůznější nástavby zbraně, nevyjímaje. Federální úřad pro letectví proto vydal varování, ve kterém připomněl následky takového jednání. Úřadu vadí zejména zbraně, bomby, pyrotechnika a plamenomety.

„Používání dronu s těmito předměty může způsobit újmu na zdraví i na bankovním účtu,“ píše se v prohlášení FAA. Za porušení zákazu hrozí pokuta až 25 tisíc dolarů za každý přestupek, kterého se viník dopustil. Postih navíc hrozí i výrobcům těchto zařízení. Úřad se odvolává na nařízení z loňského roku, které zakazuje používání dronů s namontovanými „nebezpečnými zbraněmi“.

S tím ovšem nesouhlasí firma ThrowFlame, která plamenomety pro drony vyrábí. „V USA jsou plamenomety považovány za pracovní nástroj nepodléhající regulaci,“ uvedla firma. Zároveň ovšem dodává, že je povinností každého zákazníka používat je tak, aby neporušoval žádné zákony.


Do šesti let mají být létající taxíky realitou, v roce 2035 budou globálně dostupné


ThrowFlame nabízí plamenomet s dosahem více než sedm a půl metru. Na jedno naplnění je schopen udržet plamen až 100 vteřin. Podobný přístroj používají například údržbáři v Číně pro čištění elektrických vedení. V minulosti se na internetu objevila videa s drony vybavenými například zábavní pyrotechnikou.

Čtěte také:

Návrat stoleté technologie: vírníky mohou létat ve městech jako taxi

Létající taxi, které stojí stejně jako to běžné? Podle firmy Lilium do šesti let realita

České firmy mají šanci podílet se na revolučním elektrickém dronu pro přepravu lidí

Ohodnoťte tento článek
Diskuze