Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Nahko and Medicine For The People
Nahko and Medicine For The People
Autor: CoO, Michal Augustini

Ostravské Colours oslavily osmnáctiny. Snad se z té kocoviny proberou

Ondřej Stratilík 22. července, 11:56  -  Ondřej Stratilík
 Nahko and Medicine For The People
Nahko and Medicine For The People
Autor: CoO, Michal Augustini
22. července, 11:56

Festival Colours of Ostrava opět potvrdil své výsadní postavení mezi českými hudebními přehlídkami. Osmnáctý ročník ale přinesl momenty, které by před pár lety sotva kdo čekal.

Možná to řeklo víc lidí. A možná taky ne. Když jsem ale poprvé viděl časový program letošních Colours (17. až 20. července), napadlo mě jediné. Nebylo by lepší udělat z poloduté čtyřdenní přehlídky raději našlapanou třídenní akci, kde nebude příliš prostoru k oddechu? Přímo v Ostravě se pak ukázalo, že těch hluchých míst bylo skutečně víc než dřív.

Ono se nedá pořadatelskému týmu v čele se Zlatou Holušovou vyčítat, že by na plakátech chyběly hvězdy hudební extraligy. Jde spíš o to, že jich nebylo tolik, aby utáhly prvotřídní čtyřdenní festival, a tak je musela podpořit jména, která už na Colours of Ostrava v minulosti byla, nebo velký zástup lokálních hudebníků.

Teď nemluvím jen o vlezlé Zaz, pro niž mají ostravští dramaturgové zvláštní obsesi a místo v programu a na hlavní scéně jí nejspíš udělají, kdykoliv si zamane. Ti, kdo se do Ostravy letos po několika letech vrátili, byli třeba úchylní francouzští Shaka Ponk, dánská revolucionářka MØ, portugalská diva Mariza či chytrá kytarovka Mogwai. I festivalu formátu Colours of Ostrava rozhodně pomůže, když si občas vzpomene na minulé roky, ale o to víc čerstvých jmen by měl nabídnout. Což se letos bohužel nestalo.

Nejzřetelněji se to ukázalo druhý festivalový den ve čtvrtek, kdy dění na největší scéně uzavírala skupina Kryštof. Samozřejmě, že jejich hitparádový set pro všechny supr lidičky se srdíčkem na správném místě jde donekonečna obhajovat a škarohlídy odbíjet tím, že tisícovky lidí pod pódiem se bavily s úsměvem na tváři a zpívaly si společně s Richardem.


O festivalu čtěte také:

Nic neprozradíme, tajnůstkaří před Colours festivaloví „černí koně“