Nová videohra o nacismu: německé školáky má varovat před rasismem, Američany před Trumpem - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Nová videohra o nacismu: německé školáky má varovat před rasismem, Američany před Trumpem

,
Nová videohra o nacismu: německé školáky má varovat před rasismem, Američany před Trumpem
Zdroj: Paintbucket Games

Německá počítačová hra Through the Darkest of Times má ukázat temnou stánku německé historie během nacistické éry a svým způsobem varovat před radikalizací společnosti.

Hra Through the Darkest of Times má ukázat temné časy nacistického Německa novým pohledem. Oproti legendární herní sérii Wolfenstein využívá komiksovou estetiku, jež je inspirována modernou a expresionismem malířů jako je Otto Dix nebo George Grosz. Tento styl nacisté odsoudili jako zvrhlé umění.

Za vývojem hry stojí berlínské studio Paintbucket Games. „Nechtěli jsem působit jako filmy od Leni Riefenstahlové,“ vysvětil vývojář Sebastian Schulz. Cílem hry je vybudovat a řídit v Berlíně po roce 1933 odbojovou skupinu a přežít až do skončení války v roce 1945. Jedná se o strategický typ hry.

Strategie je doplněna o množství textů, jež vysvětlují život v Berlíně během vlády nacistů. Postavy jsou rozdílné a mají jiné politické názory. Jedná se například o anarchistu, komunistu, sociálního demokrata nebo monarchistu.

Pro školáky i odpůrce populismu

Společným rysem je pouze to, že chtějí svrhnout Adolfa Hitlera a fašismus. Tato hra o nacistické éře je podle deníku Die Welt i vhodnou pomůckou pro německé školáky, která jim může atraktivně zprostředkovat historii.

Německý historik Nico Nolden hru schválí, ale připomíná i riziko toho, že by u některých mladých hráčů mohl vzniknout zavádějící dojem, že v Německu panoval silný odboj proti hnědému režimu.

Web Mashable hru interpretoval tak, že všichni lidé jsou zodpovědní za to, aby se temná historie neopakovala. Redaktor Adam Rosenberg varoval v souvislosti s novinkou herního průmyslu před tím, že by se mohla dále radikalizovat Amerika pod vedením administrativy Donalda Trumpa. Sám pochází z židovské rodiny s kořeny v Polsku.

Dále čtěte:

Německo posílá zahraničním esesákům důchod a proplácí lázně. Židovská rada je v šoku

Netflix vyslyšel kritiku od Morawieckiho. Změní mapy ve filmu o strážci v táboře smrti

Za „polské koncentráky“ vězení nebude. Varšava zmírnila kontroverzní zákon

Romové žalují Okamuru a Roznera. Požadují odškodnění za morální újmu