Znáte 10 nejvýdělečnějších filmů všech dob? - Page 3 of 11 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 nejvýdělečnějších filmů v historii kinematografie

, Barbora Košňarová,
10 nejvýdělečnějších filmů v historii kinematografie

9. místo – Black Panther

Na deváté místo se dostal americký superhrdinský film Black Panther z produkce Marvel Studios. Snímek založený na stejnojmenné postavě od Marvel Comics byl uveden do kin 16. února 2018 a okamžitě si získal velkou přízeň diváků. Jedná se o osmnáctý film Marvel Cinematic Universe, kde se odehrávají oblíbené superhrdinské příběhy.

 9. Nejvýdělečnější film

Snímek vypráví o dobrodružství válečníka T´Chally, který se vrací domů, aby se po smrti svého otce stal novým právoplatným králem technologicky vyspělé africké země Wakanda. Znenadání se však objeví jeho dávný mocný nepřítel, takže je o zábavu postaráno. Black Panther v kině navštívily miliony diváků a snímek se následně stal prvním superhrdinským filmem nominovaným na Oscara v kategorii „nejlepší film“.

Celková tržba dosáhla částky 1 346 834 960 amerických dolarů, v přepočtu na české koruny je to tedy více než 27,5 miliardy. Black Panther je teprve třetím filmem v historii, kterému se v USA na domácím trhu podařilo vydělat více než 700 milionů amerických dolarů (předtím to dokázaly pouze filmy Star Wars: Síla se probouzí a Avatar).

Ohodnoťte tento článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Diskuze