Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Québec: napůl Amerika, napůl Francie
Québec: napůl Amerika, napůl Francie
Autor: Shutterstock

Québec: napůl Amerika, napůl Francie

David Tramba 10. listopadu, 17:00  -  David Tramba
 Québec: napůl Amerika, napůl Francie
Québec: napůl Amerika, napůl Francie
Autor: Shutterstock
10. listopadu, 17:00

Půlmiliónový Québec s centrem schovaným za hradbami je na poměry Severní Ameriky městem plným historie. Vládne tu nebývalá pohoda, že by tu - slovy klasika - chtěl žít každý.

Pokud by to návštěvník přehnal s místním pivem a zapomněl, kde se nachází, tipoval by, že je někde v Bretani či Normandii. Jenže toto na první pohled ryze francouzské město se nachází na druhé straně Atlantiku. Québec nabízí pečlivě udržované domy v historickém centru, hradby, pevnost a samozřejmě nepřehlédnutelný hotel v zámeckém stylu Chateau Frontenac.

Město samozřejmě netvoří jen budovy, ale také jeho stálí obyvatelé. Kanadská města se dlouhodobě umisťují vysoko v žebříčcích nejlepších míst k životu. Svůj podíl na tom má vysoká úroveň veřejných služeb, kulturní a společenský program a v neposlední řadě minimální úroveň kriminality. Ulicemi půlmilionového Québeku se můžete procházet i uprostřed noci bez obav, že procházka skončí odcizením mobilu a peněženky.

Město může posloužit i jako základna pro výlety do okolí. Třeba na vodopád Chute Montmorency, který výškou překonává Niagaru, lze dojet snadno autobusem městské hromadné dopravy. Stejně jako k mořskému akváriu na opačném konci města.


Přečtěte si rozhovor: Budeme muset zdražit mapy, říká šéf KČT Chvátal


S půjčeným autem lze prozkoumávat národní parky a jiné přírodní krásy a pro skutečné fajnšmekry je tu možnost vyrazit lodí na pozorování velryb.

Opevněni před Američany

Čím je vlastně Québec výjimečný? Na poměry Severní Ameriky má za sebou dlouhou více než čtyřsetletou historii. Město založil již v roce 1608 mořeplavec a kolonizátor Samuel de Champlain. Odsud Francouzi dále objevovali a osídlovali sever Ameriky. Svůj význam si město udrželo i poté, co jej