Messi si ročně přijde na dvě miliardy. Za týden si vydělá na šest domů v Anglii - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Messi si ročně přijde na dvě miliardy. Za týden si vydělá na šest domů v Anglii

,

Argentinský útočník Lionel Messi, který hraje za katalánský klub FC Barcelona, patří mezi nejlépe placené sportovce světa. Jeho roční plat bez příjmů z reklam dosahuje výše 82,6 milionu eur. V přepočtu to znamená více než dvě miliardy korun ročně. Za tento plat by si mohl každý rok koupit 298 domů ve Velké Británii.

Britské stránky Online Mortgage Advisor přepočítávají plat nejlépe vydělávajících fotbalistů na počet domů, které by si mohli sportovci koupit.

V případě neplaceného fotbalisty světa Lionela Messiho to znamená, že by si každým rokem mohl koupit ve Spojeném království 298 domů. Druhý Neymar si vydělá na 242 domů, třetí Cristiano Ronaldo na 213 domů.

Pokud by se jejich příjem přepočítal na týdny, Messi si za týden může kupit téměř 6 domů, brazilský Neymar skoro 5 domů a portugalský útočník Ronaldo 4 domy. Propočty nezapočítávají další příjmy fotbalistů z reklamy.

Nejlépe placení fotbalisté světa

Jméno Název klubu Roční plat (v milionech eur)
Lionel Messi FC Barcelona 82,60
Neymar Paris Saint-Germain 67,26
Christiano Ronaldo Juventus 59,00
Antoine Griezmann FC Barcelona 46,02
Eden Hazard Real Madrid 31,39

Zdroj: The Footy 100

Messi si vydělá průměrný britský roční příjem za 39 minut. Tenista Roger Federer na něj dosáhne za 53 minut. Basketbalista LeBron James za 57 minut.

Z přehledu vyplývá například i to, že pět nejlépe placených fotbalistů v Německu pochází z klubu Bayern Mnichov. Nejvyšší plat má Philippe Coutinho (24,8 milionu eur), druhý je Robert Lewandowski (15,9 milionu eur), třetí je brankář Manuel Neuer (15,3 milionu eur). Na dalších místech se umístili Thomas Müller a Lucas Hernández.

Dále čtěte:

10 nejbohatších sportovců světa

Messi a Ronaldo místo Škody a Rosického. Jak sehnat lístky na zahraniční fotbal?

Za co utrácí boháči z Indie? Kvetoucí sakury, sloní porod i Ronaldova jachta