Mariové zřejmě dojezdili. Počítačová hra v tokijských ulicích se nelíbí Nintendu - Euro.cz

Přihlášení

Mariové zřejmě dojezdili. Počítačová hra v tokijských ulicích se nelíbí Nintendu

,
Mariové zřejmě dojezdili. Počítačová hra v tokijských ulicích se nelíbí Nintendu
Zdroj: MariCar

Populární tokijská atrakce, spočívající v převedení závodní počítačové hry Mario Kart přímo do ulic města, možná brzy skončí. Kvůli porušení autorských práv si na ni stěžuje Nintendo, tvůrce slavné série Mario.

Mario Kart patří mezi nejpopulárnější počítačové hry pro více lidí. Spočívá v jednoduchém ovládání motokár s oblíbenými postavičkami z her společnosti Nintendo, v čele s ikonickým italským instalatérem Mariem.

Vytěžit z popularity předlohy se rozhodla japonská společnost MariCar, která se koncept převedla přímo do tokijských ulic. Zákazníkům nabídla možnost závodit na motokárách v kostýmech Maria a dalších postav za běžného silničního provozu.

Nevšední atrakce se dočkala velkého zájmu turistů, kteří se při závodění natáčí a videa pak zveřejňují na sociálních sítích, čímž dělají MariCar další reklamu. Rychlý vzestup společnosti ale zřejmě brzy narazí. Do celé věci se totiž vložilo Nintendo, které kvůli porušení licenčních podmínek žádá ukončení a zákaz podniku a také náhradu škody ve výši 10 milionů jenů (2,3 milionu korun). Ještě než se Nintendo odhodlalo k žalobě, zaslalo MariCar varování, které ale nevyvolalo žádnou odezvu, tvrdí mluvčí společnosti.

MariCar ale tvrdí něco jiného. S Nintendem prý firma o svých službách diskutovala a po konzultacích s právními experty došla k názoru, že žádnou ochrannou známku neporušuje. Po oznámení o žalobě navíc čelí vážnému problému: kvůli zvýšené návštěvnosti jejích internetových stránek prý kolabuje komunikační systém a zákazníci se začínají ztrácet v ulicích.

„Nedovedeme si představit, kolik by nás stála soudní pře s celosvětově známou společností. Bojíme se, že naše podnikání bude obrovsky zasaženo,“ píše MariCar v prohlášení. „Uděláme vše pro to, abychom ochránili úsměv našich zákazníků.“

Dále čtěte:

Pokémoni stále táhnou. Nintendo díky nim zdvojnásobilo zisk

Novinka od Nintenda: dvě konzole v jedné