Lepek nad zlato. Dokonalé pečivo je ten nejdostupnější luxus - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Lepek nad zlato. Dokonalé pečivo je ten nejdostupnější luxus

,
Lepek nad zlato. Dokonalé pečivo je ten nejdostupnější luxus
Zdroj: čtk

Pečivo není dietní, nijak zvlášť neprospívá lidskému zdraví a není pro náš organismus nezbytné. Přesto se v nějaké formě konzumuje na celém světě, a nejen proto, že je relativně levné. Každý, kdo se snažil někdy zhubnout, narazil na radu omezit pečivo. A máločeho se vzdává tak těžko.

Obyčejné bílé tukové rohlíky jíme odmala, klidně suché. Přinášejí jednoduše a rychle uspokojení. Vzpomínáme na křupavý chleba, který jsme jedli o prázdninách u babičky, a je jedno, že vlastně ani tolik nekřupal. Zkrátka pečivo a chléb nás provázejí celým životem.

Už několik let u nás probíhá kvásková revoluce, rostou řemeslné pekárny, kůrky křupou jako nikdy a střídy jsou nadýchané a vláčné, plné bublin různých velikostí. Když se podaří, co se dařit má. Každý má svou oblíbenou pekárnu a v ní jeden konkrétní chléb nebo bagetu či housku, které mu udělají radost, když ostatní životní okolnosti selhávají. Pečivo, i to nejlepší, si může dovolit skoro každý. Když ne si ho koupit, tak alespoň upéct. Není ani náhoda, že skvělé pečivo se často pojí s výběrovou kávou, kterou v mnoha pekárnách také připravují. Ale kde koupit to nejlepší?

Pekárna Praktika (Bělehradská 66/920, Praha 2)

Prostorem relativně malá pekárna, která toho pro český trh za pět let své existence udělala mnoho. Kvalitu chleba, slaného i sladkého pečiva posouvá stále dál. Nedrží se českých receptur, nekopíruje šumavu, na kterou jsme všichni zvyklí, a pro postupy jde klidně do USA nebo na Blízký východ. Funguje zároveň jako bistro či kavárna, kde si můžete dát nejen čerstvě upečené výrobky,…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?