Kro Kitchen: maximum z minima - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Kro Kitchen: maximum z minima

,
Kro Kitchen: maximum z minima
Zdroj: Hynek Glos

Vinohradskou Kro Kitchen lze s klidným svědomím označit za objev loňského roku.

Malý, jednoduše zařízený podnik v těsné blízkosti náměstí Jiřího z Poděbrad zhmotňuje současné gastronomické trendy. Využívá při tom jen omezené množství surovin, a to tak, aby se minimalizovalo plýtvání.

Zeleninu nakupují kuchaři na trhu přes ulici, kuřata u středně velké farmy Druhaz a vepřová kolena jsou částečně z Písku a částečně z Rakouska, protože podle tvrzení majitele je v požadované kvalitě množství kusů, které Kro potřebuje, u nás nesehnatelné.

Kro Kitchen bistro & rotisserie
• Vinohradská 66, 130 00 Praha 3
http://krokitchen.cz
• tel: 721 030 017
• krokitchen@gmail.com

Složením jednoduchá jídla se tu podávají v tak sofistikované a vyladěné podobě, že uspokojí i ty, kteří vyhledávají finediningové restaurace vyšší kategorie. V konečném důsledku tak bistro praská ve švech, protože zdejší jídlo chutná vlastně každému. Stejná péče, jakou tu věnují masu připravovanému v rotisserii, která je dominantou podniku, se totiž dostává i zelenině.

Pokud jste si dali předsevzetí, že planetě pomůžete omezením konzumace masa, v Kro Kitchen nebudete muset přinášet žádné bolestivé oběti. Platí to jak pro zeleninová hlavní jídla, aktuálně na bázi grilovaného zelí, topinamburů a pečeného květáku, tak i pro přílohy v podobě grilované zeleniny, kimchi nebo skvěle ochuceného křenového salátu coleslaw. Ještě se mi tu nepodařilo sáhnout vedle.

Budete-li chtít o bistru někomu vyprávět, nezapomeňte, že správně se Kro vyslovuje krů a jde o norský výraz pro hospodu.

Podle šéfkuchaře

Jídelní lístek samozřejmě nabízí předem dané kombinace pokrmů, ale umožňuje hostům i volbu podle vlastní chuti či výživových…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?