Koronavirová omezení jako šance aneb Číst, vařit, jíst - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Koronavirová omezení jako šance aneb Číst, vařit, jíst

,
Koronavirová omezení jako šance aneb Číst, vařit, jíst
Zdroj: Shutterstock

Dočasné omezení provozu restaurací můžete využít k získání nových kulinářských dovedností.

Někdo se naučí vařit od členů své rodiny, jiný v kuchařských kurzech nebo ve škole, hltáním českých i zahraničních food blogů nebo při sledování kuchařských show. Nejlepší techniky, tipy a triky se ale často dočtete v kuchařských knihách, ke kterým se můžete stále vracet a ještě je po vás jednou někdo zdědí.

Před rokem 1989 nesměla v knihovně žádné rodiny chybět Kuchařka naší vesnice od Marie Hrubé a Františka Rabocha, legendární byla Velká kuchařka Viléma Vrabce. I dnes se z nich dá něco naučit. A důvody učit se vařit hledat netřeba.

Jaké knihy by neměly chybět těm, kteří se o gastronomii zajímají trochu hlouběji a nechtějí se spoléhat na televizi nebo na internet?

\"\"

V dnešní době jsou populární kuchařky food bloggerů a influencerů, ve kterých většinou najdete recepty převzaté ze zahraničí a spoustu „usměvavých“ fotek autorů. Vizuálně bývají krásné, obsahově už méně. Proto doporučuji vsadit na osvědčenou klasiku a roky zkušeností.

Česká kuchyně

Poklady klasické české kuchyně od autorů pod vedením Romana Vaňka by měly být základem knihovny každé opravdové hospodyňky nebo muže, kterému vaření nepřipadá zženštilé. Praxe v Pražském kulinářském institutu autory vyškolila v tom, kde amatéři chybují. Recepty na jídla, která si všichni pamatujeme z dětství, jsou podány pečlivě, smysluplně a rozumně.

Autoři varují před chybami, poradí zlepšováky. Nechybí popis základních technik, bez kterých se v kuchyni neobejdete. Omáčky, knedlíky, polévky, ale i domácí pečivo…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?