Koncerty jsou pro nás nesmírně důležité, říká zakladatel Tata Bojs Milan Cais - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Koncerty jsou pro nás nesmírně důležité, říká zakladatel Tata Bojs Milan Cais

,
Koncerty jsou pro nás nesmírně důležité, říká zakladatel Tata Bojs Milan Cais
Zdroj: Tomáš Krist (archiv Milana Caise)

Přestože už od března utichla veškerá hudba v klubech a kulturní programy zejí prázdnotou, kapela Tata Bojs si na nedostatek práce stěžovat nemůže. Dělá na nových skladbách, aby už letos na podzim mohla vydat další desku. Album by mělo vyjít dvacet let po legendárním Futuretro, kterým Tata Bojs poprvé zásadně promluvili do českého mainstreamu, když spojili originální texty, melodičnost a elektronickou energii.

Jako u všech jiných kapel jsou ovšem i pro život Tata Bojs nejdůležitější koncerty. „Desky se v posledních letech točí hlavně kvůli tomu, aby se mohlo koncertovat, aby kapela dala světu najevo, že žije, existuje a tvoří. Živá produkce je už nějakou dobu alfou a omegou hudebního byznysu obecně,“ popisuje v rozhovoru pro týdeník Euro Milan Cais.

Zanedlouho to bude 32 let od chvíle, kdy kapela Tata Bojs začala psát svou historii. Dokážete s něčím, co jste během této doby zažili, srovnat letošní jaro?

Pro všechny je to úplně nová situace. Vždycky jsme koncertovat mohli, začínali jsme sice ještě před revolucí, tam nějaká omezení byla, ale nikdy takhle plošná. Zažili jsme i pár „zakázaných“ koncertů, kdy třeba přijeli policajti a sebrali nám občanky, ale takhle dlouho dopředu zrušené už domluvené koncerty jsme nikdy neměli.

Jaké pocity má hudebník, který nemůže před živé publikum?

Není to ještě tak dlouho, ale koncerty nás vždycky bavily a jsou pro nás hodně důležité. Jen studiově se hudba dělat nedá. Koncerty jsou o propojení energie a kontaktu s lidmi, což je pro kapelu našeho typu nesmírně důležité. Doufám, že se začátkem příštího…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?