Kolik peněz je dost? Ani milionáři si nepřipadají bohatí - Euro.cz

Přihlášení

Kolik peněz je dost? Ani milionáři si nepřipadají bohatí

, red,
Kolik peněz je dost? Ani milionáři si nepřipadají bohatí
Zdroj: Profimedia.cz

Myslíte si, že s penězi odpadají problémy? Že kdybyste jich měli určité množství, žili byste spokojeným životem? Omyl, i boháči mají své finanční potíže.

Že život s velkými penězi není žádný med, se web The Simple Dollar pokusil ilustrovat na několika příkladech. S čím se tedy majetní lidé potýkají nejčastěji?

1. Peněz nikdy není nekonečně

Jinými slovy: utratit se dá jakákoliv částka. Řada opravdu bohatých lidí „dokázala“ zkrachovat, týká se to třeba sportovců nebo celebrit. I přes obrovské příjmy si nehlídali výdaje, utráceli za nesmysly a dopadli na dno.

2. Investiční příležitosti

Bohatí lidé se možná nestarají o běžné denní výdaje, stále však řeší, jak s penězi naložit, respektive jak je přes investiční příležitosti rozmnožit. Ne vždy se to samozřejmě podaří. Když neuváženě investují značnou část svého majetku, mohou skončit jako v bodě jedna: bankrotem.

3. S penězi je všechno relativní

Lidé si rychle zvyknou na životní standard, který stav jejich konta umožňuje. Funguje to ale pouze jednosměrně. K velkému majetku většinou vede dlouhá cesta a boháči se ničeho neobávají více, než že by se měli opět spokojit s úrovní, na které začínali.


Přečtěte si rady, jak ušetřit:

Neplaťte kartou, vypněte televizi. 34 dobrých rad, jak ušetřit tisíce

Kupujte použité věci, nafoukněte pneumatiky. Další rady, jak ušetřit tisíce

 České koruny - ilustrační foto


4. Víc peněz, víc problémů

Víc peněz znamená větší množství finančních rozhodnutí. Velké investice vyžadují propracovaný plán a často radu odborníka.

5. Úspěch v byznysu neznamená, že jste úspěšný investor

Vysoký příjem automaticky neznamená, že budete finančně nezávislí. Vydělat peníze je jedna věc, dobře s nimi naložit je ale jiná disciplína. Je důležité mít přehled o svých výdajích a nechat si poradit od skutečných odborníků.

6. Boháči chtějí zanechat odkaz

Ačkoli to mnohdy není pravidlem, i bohatí lidé myslí myslí na ostatní a dívají se do budoucnosti. Chtějí zabezpečit své děti či vnoučata, nebo po sobě něco zanechat. Šance, že jejich děti budou stejně úspěšné jako oni, nejsou příliš vysoké, takže bohatí řeší, jak se o své potomky co nejlépe postarat a zanechat jim co nejvíc finančních prostředků.

Dále čtěte:

Zisky investujte, nezadlužujte se. Warren Buffett radí, jak zbohatnout

15 důvodů, proč ještě nejste bohatí. A nejspíš ani nebudete

Buďte jako Buffett a Gates. Alespoň pět hodin týdně studujte

Berete víc než 40 tisíc měsíčně? Patříte k 1 procentu nejbohatších lidí na světě

Optimističtí boháči. Většina dolarových milionářů věří, že se dožije 100 let

Více práce a menší dědictví. Milionáři řeší odvrácenou stranu dlouhověkosti