Kam na kolo do Rakouska - Euro.cz

Přihlášení

Kam na kolo do Rakouska

, Pohunkova,
Kam na kolo do Rakouska
Zdroj: Fotograf: Nathan Hughes
Komerční sdělení

Nejdelší flow country trail v Evropě, pět hor za jeden den, 7 800 výškový metrů nebo stezky kolem tyrolského jezera. To jsou možnosti čtyř rakouských destinací pro všechny milovníky kol.

Nockbike

Korutanský region horských kol Bad Kleinkirchheim slibuje na hřebenech hor adrenalin a překrásný výhled na pohoří Nockberge, které jej obklopuje, v údolí pak nabízí spoustu relaxace a odpočinkových aktivit jako například termální lázně. Od 19. července je v regionu Bad Kleinkirchheim otevřen nejdelší flow country trail v Evropě. Vede od horní stanice lanovky Kaiserburgbahn až k horské chatě Unterwirt Hüttn. K dispozici jsou tři části trailu v celkové délce 11,3 kilometru.

Více na: www.badkleinkirchheim.com

 Copyright: Österreich Werbung

Bike Challenge BIG-5 Saalbach

Pět lanovek, pět hor, 67,6 kilometru a nekonečné množství adrenalinu a zábavy. Velká túra po pěti vrcholcích kolem salcburských obcí Saalbach Hinterglemm a Leogang se dá zvládnout za jeden den. Těm, kdo chtějí ušetřit síly, pomůže s výstupem na horu lanovka. Stačí si zakoupit BIG-5 Ticket, díky kterému mohou využít každou z lanovek. Stojí 36,50 EUR. V ceně lístku je zahrnuta i přeprava biku. Sportovní nadšenci zvolí náročnější variantu a vyrazí na vrchol na vlastní pěst, i těm ale stačí jeden den. Přehlednou mapu túry BIG-5 Saalbach získají návštěvníci v každé pokladně u lanové dráhy, včetně informací o dobíjecích stanicích pro e-biky.

Více na: www.saalbach.com

Okruh kolem Dachsteinu

Okruh Dachsteinrunde je dlouhý 182 až 269 km a v té nejdelší variantě překonává 7.800 výškových metrů. Vyznačený je od roku 2002. Objedete po něm mohutný masív Dachstein s jeho nejvyšším vrcholem Hoher Dachstein, který sahá do výšky 2.995 metrů. Vybrat si můžete ze 3 náročností okruhu, od modré po černou. Začátečníci ocení modrou variantu, na kterou se mohou vydat dokonce i na e-biku. Dachsteinrunde vede kolem třpytivých horských jezer a ledovců, nahoře po horských pastvinách s původními horskými chatami a skrze nedotčené lesy. Jeden z nejpůsobivějších výhledů nabízí hora Krippenstein. Na vrchol je možné vyjet i pohodlně lanovkou.

Více na: www.schladming-dachstein.at

 Copyright: Franz Gerdl

Region horských kol Achensee

Symbol rakouského Tyrolska, jezero Achensee, nabízí pro každého něco. Celkem 250 kilometrů tras uspokojí zdatné cyklisty, kteří se vydají vzhůru, ale díky stezkám přímo u jezera potěší i pohodáře. Povrch je také rozmanitý – od lesních cest a štěrkovitých cest až po single traily. Velkým hitem jsou e-kola a ani u jezera Achensee s třinácti půjčovnami tomu není jinak. Navíc region obklopující největší tyrolské jezero Achensee připravil svým návštěvníkům sedmidenní kartu plnou výhod a služeb – Achensee Erlebniscard.

Více na: www.achensee.com