Jen tak se v práci zhoupnout… Podívejte se na kanceláře, kde úřaduje český Zuckerberg - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Jen tak se v práci zhoupnout… Podívejte se na kanceláře, kde úřaduje český Zuckerberg

,

Nové kanceláře brněnského prodejce letenek Kiwi.com vypadají jako jeden velký obývací pokoj. Ale hlavně vejde se sem všech téměř 900 zaměstnanců, kteří se z Brna starají o klienty po celém světě. Ještě nedávno celá firma sídlila v prvorepublikové vile, ale loni v září se musela kvůli svému raketovému rozmachu přesunout do čtyř pater kancelářské budovy v Bohunicích nedaleko dálnice D1.

Při poradách sedí na pohodlných houpačkách, během dne si mohou jít odpočinout do sauny, zahrát si stolní fotbálek, posvačit v jedné z několika firmeních restaurací či bister nebo se protáhnout v posilovně. A do práce mohou bez obav chodit i se svými čtyřnohými mazlíčky.

Takové vymoženosti mají stovky zaměstnanců v brněnských kancelářích Kiwi.com, jejichž design vytvořilo brněnské studio Kaplan Architekti. Firma přetahuje studenty a absolventy přímo z lavic místních univerzit, proto musí nabídnout komfort, kde se budou mladí vývojáři či marketéři cítit jako doma.

Ostatně průměrný věk zaměstnanců ve firmě je pouhých 27 let, a to včetně vedoucích manažerských pozic. Ve firmě pracují lidé několika desítek národností. Multikulturní prostředí přímo v Brně do budoucna ještě posílí. Každý druhý uchazeč o práci je totiž z ciziny.

Přečtěte si, jak se zrodil úspěch Kiwi.com:

Český Zuckerberg chce ovládnout světový cestovatelský byznys. Denně prodá letenky za 50 milionů

 Majitel společnosti Kiwi.com Oliver Dlouhý