Investiční nemovitosti je výhodné koupit na akciovou společnost - Euro.cz

Přihlášení

Investiční nemovitosti je výhodné koupit na akciovou společnost

, Jiří Novota,
Investiční nemovitosti je výhodné koupit na akciovou společnost
Zdroj: Profispolečnosti.cz
Komerční sdělení

Pokud uvažujete o koupi investiční nemovitosti, je výhodné ji pořídit do majetku akciové společnosti. Pro využití akciové společnosti jakožto vlastníka nemovitosti svědčí ochrana a diverzifikace vlastnictví a také nemalé daňové výhody.

Daňové výhody koupě nemovitosti na akciovou společnost se týkají zejména pořízení nemovitosti a jejího následného prodeje. Pokud se bude jednat o nově postavenou nemovitost, je možné, aby si akciová společnost odečetla DPH z kupní ceny nemovitosti, čímž ušetříte až 21 % z pořizovací hodnoty nemovitosti. Dále v případě prodeje nemovitosti v podobě prodeje akcií, a tedy celé akciové společnosti, která nemovitost bude vlastnit, jste po 3 letech osvobozeni od daně z příjmu, který vznikne díky pravděpodobné vyšší ceně nemovitosti v době prodeje. Při prodeji akcií se navíc neplatí daň z nabytí vlastnictví k nemovitosti ve výši 4%, což ocení i následný kupující.
Oddělené vlastnictví je výhodné pro minimalizaci podnikatelských rizik, navíc v případě, že má akciová společnost více akcionářů, tak se tito nezapisují do obchodního rejstříku.

Investiční nemovitost

Pořízení akciové společnosti je v současné době záležitost pouze několika dní. Akciovou společnost si můžete pořídit v podobě prodeje ready made akciové společnosti, která je předzaložena pouze za účelem jejího prodeje na koncového zákazníka, anebo prostřednictvím založení akciové společnosti na klíč. Cena za pořízení akciové společnosti se pohybuje již od 39.900,- Kč, čímž je pořízení akciové společnosti dostupné široké veřejnosti, nejen kvalifikovaným investorům. Správa akciové společnosti je stejná jako v případě společnosti s ručením omezeným, je nutné vést účetnictví a podávat řádně příslušná daňová přiznání. Cena účetních služeb za provoz akciové společnosti se pohybuje již od 5.000,- Kč ročně.

Neváhejte a pořiďte si za účelem nákupu i Vaší nemovitosti akciovou společnost.

Spolehlivou poradenskou firmou v oblasti akciových společností je Profispolečnosti.cz s.r.o., která působí na trhu již déle než 10 let. Profispolečnosti.cz Vám u všech svých ready made firem garantuje bezdlužnost a nulovou historií. Kvalita poradenských služeb je rovněž zaručena nezávislou advokátní kanceláří, který vypracovává příslušnou korporátní a převodní dokumentaci.

Profispolečnosti.cz jsou tím pravým partnerem pro Vás, pokud chcete zajistit komplexní korporátní služby – od založení firmy, změny v obchodním rejstříku, prodeje, převodů a likvidace společností a také advokátních, účetních a daňových služeb.