Hledá se žena, mladší Němka. V některých oblastech chybí i 20 procent žen - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Hledá se žena, mladší Němka. V některých oblastech chybí i 20 procent žen

,
Hledá se žena, mladší Němka. V některých oblastech chybí i 20 procent žen
Zdroj: Profimedia.cz

V některých oblastech východního Německa chybí až 20 procent žen. Ty se většinou stěhují za „lepším“ na západ země. V chudších oblastech zůstávají spíše muži bez vyšší kvalifikace.

Letos v říjnu dojde k třicátému výročí opětovného sjednocení Německa. Ale ani po třech dekádách se nedaří smazat rozdíly v životní úrovni západních a východních Němců. Také v ekonomické a demografické struktuře panují stále značné rozdíly.

Ukazuje se to i v demografické struktuře mnoha okresů východní části země. Například okolo měst Erfurt nebo Chemnitz chybí mladší ženy. Nejvíce se to projevuje ve věkové skupině 35 až 55 let.

Proto se také v lokálních denících bývalé NDR často objevují inzeráty, kdy čtyřicátníci hledají ženu, klidně i s dětmi. „Pro takové čtyřicátníky bude obtížné najít partnerku,“ napsal deník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Také na západě Německy chybí mladé ženy

Dokládá to čísly statistického úřadu. Z údajů z roku 2017 nicméně vyplývá, že také na západě země chybí mladší ženy, rozdíl ale není tak dramatický, jako je tomu v blízkosti českých a polských hranic. Teprve u skupin obyvatel nad 60 let se nepoměr vyrovnává. Je to dáno zejména tím, že v průměru ženy žijí déle než muži.

Na východě je méně mladších žen zejména kvůli tomu, že část z nich odchází po ukončeném středoškolském vzdělání do starých spolkových zemí na západě Německa. Na univerzity, za prací, za partnery.

„Mladé ženy do 25. roku života jsou výrazně mobilnější než muži stejného věku,“ konstatuje studie německého institutu pro výstavbu a města BBS. Dá se říci, že každý třetí mladý člověk ve věku mezi 18 až 25 lety odchází z východu na západ. V případě mužů to je 24,5 procenta, u žen to je dokonce 36 procent.

Dále čtěte:

Berlín zmrazil nájemné u 1,5 milionu bytů. Jsme vzor pro celé Německo, tvrdí starosta

V džungli energetických expertů. Němci se ztrácejí v nabídkách jejich služeb

Větrníky, kam se podíváš. Odpor lidí k turbínám chtějí němečtí politici zlomit penězi

Hledá se žena, mladší Němka. V některých oblastech chybí i 20 procent žen
4.2 (84%) 5 hlasování
Diskuze