HBO, Voyo a Netflix na další týden: Sci-fi s Katee Sackhoff, voyeurská krimi či Wolverinova labutí píseň - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

HBO, Voyo a Netflix na další týden: Sci-fi s Katee Sackhoff, voyeurská krimi či Wolverinova labutí píseň

HBO, Voyo a Netflix na další týden: Sci-fi s Katee Sackhoff, voyeurská krimi či Wolverinova labutí píseň

Netflix a HBO GO jsou v tuzemsku jasně nejpopulárnější streamovací platformy, každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto nově přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne – a nově zařazujeme také platformu Voyo, provozovanou televizí Nova. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info.

A co si tedy na Netflixu, Voyu a HBO GO pustit v týdnu od 11. října? 

Jiný život

Katee Sackhoff rozhodně patří mezi největší novodobé legendy sci-fi seriálů, což dokazují její úspěšné projekty jako Battlestar Galactica či The Mandalorian. Nyní ale opět vysvlékne svou mandalorianskou zbroj Bo-Katan a převtělí se do role Niko Breckinridge v druhé sérii netflixovského sci-fi Jiný život. Seriál se točí okolo klasických zápletek vědeckofantastických dobrodružství jako jsou mimozemská invaze a cestování časem, vedle toho se mu ale rozhodně daří budovat i vztahy mezi postavami. Vedle Katee se pak v druhé řadě můžeme těšit i na Selmu Blair nebo Samuela Andersona.

Foto: Netflix

Druhá série netflixovského sci-fi debutuje už 14. října.

Ty

Vedle nové série Kateeina sci-fi představí Netflix v příštím týdnu i závěrečnou řadu své stalkingové krimi Ty. Ta se v prvních dvou sériích soustředila na šíleného Joea, který je schopen sledovat své milované a násilím se jim nutit do života. Byť seriál vyvolal řadu kontroverzí, dočkal se také vřelého přijetí a pro Grega Berlantiho, tvůrce, jenž stojí primárně za úspěšnými komiksovkami (Doom Patrol, Stargirl) znamenal další skvělý zářez na pažbě. Povede se mu projekt zdařile ukončit?

Foto: Netflix

Poslední série kontroverzního projektu se na Netflixu dočkáme 15. října.

Bitva v ústí Šeldy

Kromě velké seriálové porce nabídne Netflix také válečnou řež v podobě nizozemského snímku Bitva v ústí Šeldy. Ten patří mezi nejnákladnější projekty filmových distributorů Nizozemského království a mapuje měsíc a půl trvající střet z roku 1944, jenž byl největší, k němuž během druhé světové války došlo na území Beneluxu. Střetly se v něm spojenecké armády s masivní účastí Kanaďanů, jež podporovaly i místní a belgické partyzánské oddíly, s jednotkami Wehrmachtu. Bitva pak otevřela spojeneckým silám cestu do Antverp. Nizozemský snímek natočil režisér Matthijs van Heijningen jr., jenž stojí za prequelem Věci, v hlavních rolích se pak představují místní hvězdy Gijs Blom nebo Susan Radder s podporou mezinárodních herců Toma Feltona nebo Scotta Reida.

 Foto: Netflix

Masivní střet z roku 1944 si na Netflixu zopakujeme 15. října.

Odstřelovač: Zabijákův konec

Elitní vojenský odstřelovač je obviněn z vraždy prominentního mezoamerického politika a začíná bojovat o čas i o život. Musí se okamžitě vrátit z dovolené, očistit své jméno a najít zkušeného viníka. Jenže, koho požádat o pomoc? Otce nebo elitního ovšem zrádného agenta? Klasické akční béčko je posledním dílem série v hlavní roli s Tomem Berengerem, která začala už v roce 1993.

Foto: Sony Pictures

I závěrečný díl akční série dorazí na Netflix 15. října.

Batwoman

Už s třetí sérií se vedle thrilleru Ty vrátí i gothamská ochránkyně Batwoman. Tu tentokráte čeká skutečně prekérní situace, protože do Gothamu se vrací padouchové, kteří po dlouhá léta trápili i jejího bratrance Batmana. Dokáže si Ryan Wilder poradit s Killer Crocem, Mr. Freezem nebo Mad Hatterem? A jak s dějem zamíchá příjezd nové gothamské detektivky Renée Montoyi?

Foto: CW

Třetí sérii komiksového dobrodružství uvidíme na HBO GO 14. října.

Logan: Wolverine

Hugh Jackman se v roce 2000 poprvé objevil jako nesmrtelný mutant James „Logan“ Howlett, kterého zná celý svět coby Wolverina. A jelikož se mu coby mocnému mutantovi s adamantiovým exoskeletem dařilo, zůstal pevnou součástí x-menovského univerza po celých sedmnáct let. Před čtyřmi lety svou pouť zakončil v mimořádně povedeném neowesternu z tvorby Jamese Mangolda. Tak si tu road movie komiksovku o cestě z Nového Mexika do Kanady taky zopakujte!

Foto: 20th Century Fox

Wolverinova konce se na HBO GO dočkáme 17. října.

Poslední semestr

Johnny Depp se v posledních letech octl na hollywoodském blacklistu, i tak ale stihl natočit několik zajímavých projektů. V brilantní dramedii Poslední semestr si střihl vysokoškolského profesora, jenž se jednoho dne dozví, že má rakovinu. Postupně mu začne docházet, že se blíží konec, proto se rozhodne si v posledních chvílích života užít celou řadu nepředstavitelných zážitků. Dejte tedy smutnému snímku šanci a doufejte, že se Johnny zase někdy ukáže v podobně netradiční roli.

Foto: Saban Films

Bandidas

Westerny umí být někdy až překvapivě sexy. Když jednoho dne despotický bankéř Tyler Jackson zničí rodiny Sary a Marie, spojí se mladé a nebezpečně krásné ženy v cestě za pomstou. Byť ani jedna z nich nikdy netoužila po nošení zbraní, musí se obě chopit koltů a prostřílet si cestu přes zkušené pistolníky, aby se dostaly až k Jacksonovi. V hlavních rolích mexická diva Salma Hayek a její španělská kolegyně Penélope Cruz.

Foto: 20th Century Fox

Oba dva snímky nalezneme aktuálně na Voyo.