HBO, Voyo a Netflix na další týden: Konec Papírového domu, slovanští hrdinové nebo norská hitovka - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

HBO, Voyo a Netflix na další týden: Konec Papírového domu, slovanští hrdinové nebo norská hitovka

HBO, Voyo a Netflix na další týden: Konec Papírového domu, slovanští hrdinové nebo norská hitovka
Zdroj: Netflix

Netflix a HBO GO jsou v tuzemsku jasně nejpopulárnější streamovací platformy, každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto nově přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si na obou službách můžete užít v průběhu následujícího týdne – a nově zařazujeme také platformu Voyo, provozovanou televizí Nova. Další tipy i spoustu zajímavostí ze světa seriálů najdete každý den na serveru Edna.cz, který stejně jako Euro.cz patří do portfolia vydavatelství Internet Info.

A co si tedy na Netflixu, Voyo a HBO GO pustit v týdnu od 29. listopadu? 

Kajko a Kokoš

Netflix hned na úvod měsíce nabídne řádnou dávku nových titulů. Jedním z nich jsou i dvě sezóny polského animáku Kajko a Kokoš. Ten vypráví o dvojici udatných slovanských válečníků, kteří společně se svým dráčkem Miloušem brání vísku Mirmiłowo před nepřátelskými zbrojnoši. Že vám to něco připomíná? Vězte, že Kajko a Kokoš pravděpodobně vychází z asterixovských komiksů, byť to jejich tvůrce kategoricky odmítá. Kvalitu polské tvorby si každopádně už brzy budeme moci ověřit díky seriálovému zpracování.

Foto: Netflix

Polských hrdinů se na Netflixu dočkáme 1. prosince.

Ztraceni ve vesmíru

Velké vesmírné dobrodružství, které má svůj počátek už v šedesátých letech, zažilo na Netflixu veleúspěšnou renesanci. Netflixovský reboot oblíbeného sci-fi slavil velké úspěchy a příhody rodinky Robinsonových se nakonec dočkají i poctivého zakončení. Třetí řada pak nabídne asi vizuálně nejpodmanivější podívanou, ve které budou Robinsonovi bránit svou novou domovskou sestavu Alfa Centauri před invazí robotů.

Foto: Netflix

Konec vesmírného dobrodružství čekejme na Netflixu rovněž 1. prosince.

Jurský svět: Křídový kemp

V prosinci nás čeká i pokračování dinosauřího dobrodružství. Naši oblíbení hrdinové budou muset na novém ostrově, jehož jméno prozatím nebylo odhaleno, opět bojovat o život. Čekají je všemožné prehistorické obludy, kromě dinosaurů i nejrůznější pterosauři či mořští pliosauři. Kromě toho se dočkáme také šavlozubých tygrů! Tak hurá zpět do Tichomoří!

Foto: Netflix

Na ostrovy plné dinosaurů se znovu vydáme 3. prosince. A to rovněž na Netflixu.

Papírový dům

Kromě rodinky Robinsonových se epického konce dočká i parta španělských lupičů. Papírový dům totiž začátkem prosince uvede poslední epizody páté řady. Profesor a ostatní stojí před největší výzvou celé své zločinecké kariéry. Povede se jim dotáhnout nejtěžší možnou misi?

Foto: Netflix

Oblíbený seriál na Netflixu definitivně skončí 3. prosince.

Další várka filmů od studia Hammer

Netflix na začátku prosince nabídne i další snímky od proslulého studia Hammer Film, které v druhé polovině minulého století platilo za hororového hegemona. Můžeme se tak těšit na další psychologické a gotické horory, které mnohdy na první pohled vypadají jako řádná béčka, nakonec ale téměř vždy příjemně překvapí. A vězte, že v několika nových filmech hraje i hororový velikán Peter Cushing!

Foto: Hammer Film Productions

Řada kultovních hororů přibude do netflixovské nabídky 1. prosince.

Síla psa

Netflix letos opět hodlá bojovat o Oscary a jedním z jeho posledních letošních želízek v ohni je snímek Síla psa. V něm uvidíme oblíbeného Benedicta Cumberbatche coby krutého rančera, který týrá svého bratra a jeho rodinu. Na pomoc ale přijde nečekaný spojenec, pes jeho synovce. Poněkud netypické westernové drama svedlo rovněž dohromady partnery Kirsten Dunst a Jesseho Plemonse.

Foto: Netflix, See-Saw Films

Dojemný western dorazí na Netflix taktéž 1. prosince.

Spirála strachu: Saw pokračuje

Jigsaw je sice mrtvý, ale ve městě se začínají objevovat vraždy, které jej v mnohém připomínají. Detektiv Zeke Banks se svým parťákem se stávají součástí smrtící hry, do které se později přimotá i Zekeho otec, vážený policejní veterán. Povede se této trojici odhalit, kdo napodobuje Jigsawa? Snímek vznikl z iniciativy Chrise Rocka, který napsal scénář a ztvárnil i hlavní roli. Nestárnoucí Samuel L. Jackson si pak střihl roli starého policisty.

Foto: Lionsgate Pictures

Prozatím poslední kapitolu ságy Saw přivítáme na Netflixu 1. prosince.

Shoky a Morthy: Poslední velká akce

Režisér Andy Fehu patří rozhodně mezi nejtalentovanější české tvůrce posledních let a jeho seriálové projekty Pěstírna nebo druhá řada Autobazaru Monte Karlo jsou už dnes klasikou. Na svůj neméně povedený filmový debut Nenasytná Tiffany navázal Fehu letos komedií o dvou youtuberech, kterým rapidně klesá popularita. Proto spojí síly s Morthyho influencerskou přítelkyní, dalším neúspěšným youtuberem a lovkyní duchů, aby objasnili záhadu Devíti křížů. A bude to velká jízda! V hlavních rolích umělecký ředitel Divadla Mír Štěpán Kozub a oblíbený „Lavi“ Jakub Štáfek.

Foto: Falcon

Jeden z nejlepších českých filmů tohoto roku dorazí na Netflix 5. prosince.

Lest

Příběh policistky v utajení s krycím jménem Lizzie Jamesová, která pomocí kontroverzní lsti naváže sexuální poměr s podezřelým vrahem. Minisérie zachycuje ostře sledované vyšetřování vraždy mladé matky Rachel Nickellové, k níž došlo v Londýně roku 1992.

Foto: All 4

Odvážnou britskou krimi na HBO GO uvidíme 1. prosince.

Zpřítomnělí

Předloňské seriálové zjevení z norské produkce pokračuje! Vynikající seriál Zpřítomnělí přichází s druhou sérií, ve které se policejní tým složený z bytostí z různých časových linií musí vypořádat s nečekaným nebezpečím. Po ulicích Osla se totiž pravděpodobně pohybuje oživlý Jack Rozparovač. Dokáží jej Lars a Alfhildr zastavit?

Foto: Rubicon TV

Další řada oblíbeného norského seriálu začne na HBO GO 5. prosince.

Mortal Kombat

Legendární herní série se po dvou celovečerácích z let devadesátých vrací s filmovým rebootem od debutanta Simona McQuoida a producenta Jamese Wana. Ten se zaměřuje na novou postavu MMA bojovníka Colea Younga, který díky znamení draka coby vyvolený zavítá do Mortal Kombatu. Do akce se dostávají i další oblíbené postavy jako Lord Raiden, Sub-Zero nebo Scorpion a byť se snímek jen stěží může měřit se svým jmenovcem z roku 1995, stále stojí za zhlédnutí.

Foto: Warner Bros.

Reboot populární řežby dorazí na HBO GO 3. prosince.

Noční bouře

Bývalý námořník Walter Franklin si při bránění svého pozemku před zloději poškodí plot. Najme si proto mladíka Buddyho, aby mu ho opravil. Následně ale propukne hurikán a Buddy musí zůstat ve Walterově domě. Walterova žena Fancy začne mladíka svádět, proto mu Walter nabídne velký finanční obnos za její zabití. Svítá, na místo přijíždí detektiv Jones, aby vyšetřil vraždu. Co se vlastně stalo? To se dozvíme jen v dalším výplachu s Nicolasem Cagem v hlavní roli!

Foto: Screen Media Films

Další akční snímek s Nicolasem Cagem si aktuálně můžete pustit na Voyo.

Zločin na statku

Na Voyo aktuálně běží tuzemská minisérie Případ Roubal, která volně vychází ze skutečného případu sériového vraha. Pokud chcete poznat řádění sériového vraha v Británii, rozhodně by vás neměla minout minisérie Zločin na statku. Ta se zabývá vyvražděním rodiny Whiteů v Essexu, jejíž pachatel se k činu stále nepřiznal. Vynikající série vyobrazuje přehmaty policejního vyšetřování i odraz šokujícího zločinu v anglické společnosti. Hlavní roli si zahrál Scott Reid –  herec, jenž je znám například z komiksovky Venom.

Foto: Independent Television

Fanatik

Stalking celebrit může někdy přerůst v opravdovou posedlost. To vyobrazuje i snímek Fanatik, ve kterém si John Travolta zahrál velkého filmového fanouška, který natolik obdivuje svého akčního hrdinu, že ho začne nebezpečně pronásledovat. Po počátečních nevinných setkáních se jeho posedlost začíná stupňovat a hvězda je rázem v nebezpečí. Dokáže fanatikovi uniknout?

Foto: Quiver

Oba dva projekty dorazí na Voyo 2. prosince.