Dva dny v předaleké galaxii za šest tisíc dolarů. Disney otevírá interaktivní hotel na motivy Star Wars - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Dva dny v předaleké galaxii za šest tisíc dolarů. Disney otevírá interaktivní hotel na motivy Star Wars

,
Dva dny v předaleké galaxii za šest tisíc dolarů. Disney otevírá interaktivní hotel na motivy Star Wars
Zdroj: Disney/Lucasfilm
  • Společnost Disney ve svém floridském zábavním parku na jaře roku 2022 otevře hotel inspirovaný sérií Star Wars

  • Dvoudenní pobyt vyjde návštěvníky až na šest tisíc dolarů za kajutu

  • V rámci ubytování budou hosté zasazeni do příběhů světa Star Wars, které mohou měnit na základě svých rozhodnutí

Vystoupat ke hvězdám a prožít mezigalaktické dobrodružství jako ze světa Hvězdných válek už brzy nebude jen pouhopouhým snem. Po areálu Star Wars: Galaxy’s Edge, který v roce 2019 Disney otevřel ve floridském Disneylandu, přichází tamní zábavní park s další vesmírnou atrakcí, která slibuje zážitek dosud nepoznaných rozměrů.

Na jaře 2022 hodlá Disney zpřístupnit nově vybudovaný hotel Galactic Starcruiser, který, jak už název napovídá, bude simulovat vesmírnou loď cestující napříč předalekou galaxií. Svým budoucím návštěvníkům slibuje ten nejúchvatnější příběh Star Wars, jaký byl kdy vytvořen. A odpovídat tomu bude i cena.

Kromě ubytování nabídne hotel i bohatý interaktivní program a tematicky oblečený personál. Zdroj: Disney/Lucasfilm

Ze vzorového ceníku kajut, o kterém informoval web CNN, vyplývá, že za nevšední zážitek na dvě noci si návštěvníci zaplatí od 4 809 do 5 999 dolarů (103,2 až 128,7 tisíce korun) v závislosti na ubytovaném počtu lidí a typu kajuty. Podle slov společnosti Disney bude tato cena zahrnovat nepřetržitou pohlcující interaktivní zábavu, stravování a vstup do Disney’s Hollywood Studios, jejichž součástí je mimo jiné již zmíněný tematický areál Galaxy’s Edge, který představuje dosud největší rozšíření v rámci Disneyho zábavních parků.

Světelný meč a útok nepřátelské lodi

„Star Wars: Galactic Starcruiser je zcela nový typ zážitku,“ uvedla loni Ann Morrow Johnsonová, výkonná producentka společnosti Walt Disney Imagineering, na blogu společnosti Disney. „Budete žít na palubě hvězdného křižníku a můžete se nechat vtáhnout do širšího příběhu Star Wars,“ dodala s tím, že začátek vesmírného dobrodružství na návštěvníky čeká již po příchodu k recepci.

Po předložení rezervace budou hosté pozváni do Launch Podu, který je transportuje lidi do vesmíru, tedy do hotelového lobby, a následně do pokojů, odkud budou moci skrze okna sledovat, jak se vzdalují od planety Země. „Tehdy bude simulován zážitek z odstřelu do vesmíru,“ přiblížila pro CNN Johnsonová.

Přímo z kajuty mohou návštěvníci pozorovat, jak se vzdalují planetě Zemi. Zdroj: Disney/Lucasfilm

Uvnitř Hvězdného křižníku Halcyon, který v reálném světě představuje hlavní atrium hotelu, se o hosty bude starat personál oblečený do tematických kostýmů. Stejně reálně bude působit i samotné prostředí hotelu, a to včetně vybavení kajut, jejichž součástí budou i palandy podobné těm, které znají fanoušci z filmových pláten.

V rámci dvoudenního pobytu bude pro hosty připravena řada aktivit. Kromě exkurze do kabiny, během které se návštěvníci dozvědí, jak se ovládá vesmírná loď, se také naučí, jak se chovat v případě střetu s nepřátelskou lodí anebo jak manipulovat se světelným mečem. Chybět nebude ani vesmírný bar.

Stejný čas, jiný příběh

Ačkoli se příběh bude odehrávat mezi epizodami s podtituly Poslední z Jediů a Vzestup Skywalkera, zážitek každého hosta bude zcela unikátní. „Podle toho, jakou cestu si zvolíte, jak se rozhodnete hrát, s jakými postavami se rozhodnete komunikovat, kde se rozhodnete v danou chvíli být, takový příběh prožijete,“ vysvětluje Johnsonová s tím, že hosté si mohou například vybrat, zda se přidají na stranu odboje, anebo ho naopak zradí.

Rozšiřování parků, ke kterému se Disney v poslední době uchyluje, je pro společnost zásadní, zvláště pak po roce, v němž byla těžce zasažena pandemií koronaviru a musela čelit několikaměsíčnímu uzavření a rozsáhlému propouštění. Předseda představenstva společnosti Disney Parks Josh D’Amaro však situaci vidí optimisticky. V dubnu pro zmíněný web uvedl, že budoucnost Disneyho parků a letovisek bude „svěží“, plná technologií a relevantní pro návštěvníky z celého světa. „Tyto parky se mění každý den,“ dodal.

Kromě fanoušků Star Wars se Disney letos zaměřil také na milovníky superhrdinů, kterým v červnu v kalifornské pobočce otevřel část zvanou Avengers Campus, jež je věnována hrdinům z komiksového světa Marvel.