Důkaz za milion. Oblíbená aplikace nabízí tučnou odměnu tomu, jenž zjistí, kdo ji obvinil z hackování účtů - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Důkaz za milion. Oblíbená aplikace nabízí tučnou odměnu tomu, jenž zjistí, kdo ji obvinil z hackování účtů

,
Důkaz za milion. Oblíbená aplikace nabízí tučnou odměnu tomu, jenž zjistí, kdo ji obvinil z hackování účtů
Zdroj: Shutterstock

Zatímco většina běžných obchodníků aktuálně pouze sčítá ztráty, poskytovatelé internetových služeb – ať už v kterékoliv podobě – zažívají žně. Zářným příklad toho je i americká společnost Epic Games, pod kterou mimo jiné spadá i v poslední době tolik populární aplikace Houseparty. Tu si nyní oproti původním 130 tisícům lidí z poloviny února stáhnou týdně až dva miliony uživatelů. Jenže právě tento nadměrný zájem by ji paradoxně mohl velmi uškodit. Aplikace se totiž podle vedení dotčené společnosti stala terčem placené kampaně, která má očernit její dobré jméno. A za dopadení viníka nabízí obří odměnu.

Na českém trhu se Houseparty možná tak úplně ještě neprosadila, v zahraničí však jde doslova na dračku. Není sporu o tom, že za to vděčí aktuální situaci okolo nebezpečného koronaviru, v důsledku níž se stovky tisíc po celém světě ocitly v domácí karanténě a jsou proto nuceny hledat alternativní formu komunikace a zábavy. A právě v tom Houseparty vyniká.

Jistě, povídat si s někým přes webkameru lze i prostřednictvím facebooku, Skypu a ostatních platforem, když ale máte k dispozici aplikaci, která byla přesně pro tyto účely od počátku stvořena, je to přeci jen o mnoho pohodlnější, jak připomíná zpravodajský server BBC.

Stáhnete-li si tuto čím dál oblíbenější „appku“, budete moci komunikovat nejen se svými vlastními přáteli, ale rovněž s přáteli vašich přátel a všemi ostatními, kdo se budou chtít dané konverzace zúčastnit. Společně tak vytvoříte jakousi virtuální místnost plnou lidí, jež bude zdánlivě připomínat domácí mejdan – odtud onen příznačný název Houseparty.

Jenže místo toho, aby si její vývojáři, potažmo mateřská společnost Epic Games mohli okamžiky, kdy se jejich produkt těší natolik velkému zájmu široké veřejnosti náležitě vychutnat, musí čelit poměrně závažnému problému. Někdo totiž vyslal do světa zprávu, podle níž aplikace nabourává účty svých nových uživatelů, a to jak těch sociálních, tak například i bankovních.


Řada živnostníků se kvůli koronaviru obává krachu, prodejci erotických pomůcek ale zažívají žně

Erotické pomůcky, ilustrační foto

Kdo konkrétně za tímto krokem stojí, společnost netuší. Protože jí však neutichající spekulace ohledně bezpečnosti jejího výstavního produktu působí značné potíže, rozhodla se jednat. Ačkoliv se na sociálních sítích objevilo několik lidí, kteří svými printscreeny poukazují na to, že po stažení zmíněné appky jim začala chodit upozornění, že se někdo jiný snaží přihlásit na jejich instagram, snapchat a podobné platformy, zůstává vedení Epic Games skálopevně přesvědčeno o tom, že celá kauza je jen účelově placenou kampaní mající za cíl poškodit její dobré jméno.

V pondělí se proto na oficiálním twitterovém účtu aplikace Houseparty objevil příspěvek, v němž společnost vedle již zmíněných tvrzení nabízí odměnu tomu, kdo ji jako první navede ke člověku, který danou kampaň financuje, a toto své obvinění doloží hmatatelným důkazem. A nutno podotknout, že se nejedná o jen tak ledajakou odměnu. Její výše totiž činí rovný jeden milion dolarů, tedy v přepočtu zhruba 25 milionů korun.

  

A co se týče těch, které ani tato velkorysá nabídka neodkázala utvrdit v tom, že je Houseparty bezpečná, ale přesto by ji rádi používali, doporučuje vedení Epic Games jediné: ctít při vytváření jakéhokoliv účtu v rámci jakékoliv internetové služby prostou zásadu vyžadující vytvoření dostatečně silného hesla.

Zdroj: www.bbc.com

Ohodnoťte tento článek
Diskuze