Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

ilustrační foto
ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz

Dejte si #denoffline i od práce. Umět se odpojit je stále těžší

19. září, 17:04 - Daniel Dočekal
ilustrační foto
ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz
19. září, 17:04

V sobotu 21. září pořádá magazín Flowee #denoffline, záměrně v sobotu, s ohledem na víkend je jednodušší splnit základní kritérium. Celý den se obejít bez internetu, sociálních sítí, mobilních aplikací, her. Být offline místo tradičního neustálého online.

Můžete ho využít pro odzkoušení, jak by to vypadalo, kdybyste se měli odpojit v práci. Udělat něco pro zdraví, duševní pohodu, naučit se nové věci, vzpomenout na dřívější dovednosti. Také, dost možná, toho udělat více, než v běžný pracovní den.

Neboj se, odpoj se

Neplýtvejte produktivním časem na online aktivity. V takovém čase uděláte nejvíce práce a půjde vám to nejlépe, každé vyrušení vám to bude kazit. Hodně pomůže vypínání zvonění, chcete-li mít opravdu klid na práci, můžete využít i letový režim. Nebojte se toho, být opravdu offline. Nic neuteče.

Kompletní odpojení jednou za čas je k nezaplacení. Neříkejte, že si nemůžete udělat čas alespoň jeden den o víkendu bez práce a internetu, e-mailů i mobilů. Vyrazte do přírody, jděte na kolo, nebo prostě jenom prolenošte sobotu či neděli.

Nebojte se přidat menší odpojení každý den. Žádné e-maily večer před spaním. Ignorujte zprávu od šéfa v půl desáté večer, vyřídit jde až ráno. Ráno po pořádné snídaní a klidném probuzení, ideálně po příchodu do práce.

V tom jak odpojit pomohou následující tipy:

Deset cest pracovního odpojení
1. Vypněte všechny nebo většinu upozornění v mobilu, tabletu i počítači. Ponechte jen nejdůležitější. Konec upozorňovacího teroru si oblíbíte
2. Na poradách, jednáních i u oběda vypínejte zvonění a telefon dávejte displejem dolů. Odolejte pokušení ho i jen brát do ruky.
3. V kanceláři dělejte totéž, alespoň ztište zvonění, telefonáty vyřizujte jen nejnutnější a vždy někde, kde nebudete rušit
4. Máte-li nutkání brát do ruky mobil, ať už na poradě či při práci, dejte ho co nejdál, tak abyste na něj měli potíže dosáhnout
5. Nemůžete vypínat či ztlumit vyzvánění? Nastavte si vibrační a telefon si dejte do kapsy.
6.Telefon ani tablet si